hlavna stranka

František Bednár st. a Marek Duda pri položení venca k pamätníku

Spomienka na 70. výročie Barbarskej noci v Poprade

Obete smutného výročia likvidácie kláštorov a reholí v Československu si uctilo Svetové združenie bývalých politických väzňov položením venca k Pamätníku mučených a umučených v  rokoch totality na cintoríne v Poprade -Veľkej.
Symbolická pietna spomienka sa uskutočnila kvôli súčasnej pandémii po prvý krát bez účasti členov združenia a verejnosti. Ani v tomto pre nás ťažkom období nezabúdame na obete komunizmu. 

    Svetové združenie bývalých politických väzňov

Apríl 2020


Zdieľať  | 

 

Barbarská noc – 13. apríl 1950

Adam Sangala

19. apríl zdroj Facebook
 
 
 

Aktivisti, obcania, vlastenci, milujúci Slovensko  

70 rokov smutnej pripomienky s názvom "Barbarská noc" kedy sa komunisti rozhodli zlikvidovať kláštory v Československu. Akciu pripravil Gustáv Husak.
Krátko po prevrate v roku 1948 dostala cirkev v Československu oficiálne označenie —posledný a najnebezpečnejší nepriateľ.
Kláštory dostali k dispozícií okresné a miestne národné výbory, nasťahovala sa do nich administratíva.

 

Před 70 lety, v noci z 13. na 14.dubna 1950, začala barbarská likvidace klášterů komunisty

https://www.sinagl.cz/postrehy-a-komentare/9878-pred-70-lety-v-noci-z-13-na-14-dubna-1950-zacala-barbarska-likvidace-klasteru-komunisty.html

"Měli to velice dobře zorganizované, přesně o půlnoci vtrhli do všech klášterů od Chebu až po Košice. Vytrhli ze spánku řeholníky, shromáždili je v refektářích, donutili je vzít si jenom nejnutnější oblečení a celou noc a celý druhý den je vláčeli po různých cestách, až je dopravili do centralizačních táborů," uvedl farář. Řeholníci byli uvězněni v internačních táborech, státu připadly nemovitosti, umělecké předměty či knihy.
Celý článek. Přepadnout Boží chrámy o půlnoci vypovídá vše o systému, který je toho schopen a lidech, kteří se na tomto zločinu podíleli organizačně a jako vykonavatelé. Něco takového si nedovolili ani nacisté. Pohrobky těchto zločinců a této zločinecké ideologie máme dodnes v Parlamentu a necháme se jimi „poučovat“ o morálce a dobrých mravech. Jak nazvat zemi, která toto dopustí a její obyvatele, kteří jen nečinně přihlížejí?hlavna stranka