hlavna stranka

Stanovisko Svetového združenia bývalých čsl. politických väzňov k masakre v Nórsku

(Aký je skutočný profil nórskeho masového vraha?)

Zdieľaj  | 

          Európa si už zvykla na masové vraždenie a krvavé scény z Iraku, Afganistanu či najnovšie z Líbye, ktoré nám masmédia pravidelne a zväčša jednostranne servírujú vo svojich spravodajstvách. Počty mŕtvych a rozsah masového vraždenia v týchto regiónoch  však  necháva ľudí chladnými a nevyvoláva už žiadne emócie.  Nedávny masaker pomäteného šialenca v Nórku však tentoraz s desivou krutosťou  šokoval  drvivú väčšinu obyvateľstva Európy imúnnej a obrnenej cynizmom proti obdobným zvrhlostiam páchaným v iných častiach sveta.

          Aký je vlastne profil páchateľa masakry, ktorá je v súčasnosti hlavnou témou polemík a najrôznejších názorov odborníkov, ale aj pseudo - odborníkov všetkých rangov?
Hovoria nám slovenské média skutočnú pravdu, alebo ide opäť len o to, aby sa táto smutná tragédia stala dôvodom na obmedzovanie slobôd občanov a na eliminovanie pre súčasných politikov nežiaducich oponentov a kritikov?

          TV Markíza a iné média v súvislosti s týmto otrasným činom vykresľovali páchateľa ako pravicového extrémistu, zdôrazňovali jeho údajný kresťanský fundamentalizmus  a odpor k multikulturalizmu a prisťahovalcom z islamských krajín. Vzápätí sa niektorí novinári a chronickí exhibicionisti typu Alojza Hlinu nezabudli priživiť,  podobne ako hyeny na  zdochline, na tejto tragédii a hľadať súvislosti medzi domácimi tzv. extrémistami, účelovo pri tom uvádzajúc meno Mgr. M. Kotlebu.  Objavil sa aj titulok s názvom Aj slovenskí extrémisti sa pripravovali na rasovú vojnu.

          Najväčším deformovaním pravdy vždy bolo  vytrhávanie vecí z kontextu a ich zámerné prekrúcanie. Ak sa chce obyvateľ Slovenska dozvedieť pravdu a neovláda minimálne anglický jazyk, má smolu a je odkázaný len na to, čo mu naservírujú v televízii, rozhlase a v tlači.

          Ako organizácia bývalých politických väzňov združujeme okrem obetí komunizmu aj jeho odporcov, z ktorých sa niektorí podieľali aj na ozbrojenom odboji. Tak ako bol zákonom uznaný protifašistický odboj, oneskorene bol prijatý aj zákon o tzv. protikomunistickom odboji. Z tohto dôvodu máme skúsenosti a právo sa vyjadriť k nórskej masakre aj z tohto hľadiska.  V histórii protikomunistického odboja, či už to bol útek skupiny bratov Mašinovcov, alebo sabotážne akcie, či príprava atentátov na komunistických funkcionárov sa nikdy nevyskytol prípad bezhlavého vraždenia nevinných a bezbranných mladých ľudí ako formy politického protestu. V tejto súvislosti je potrebné zdôrazniť dve veci:

          Ak by bol Breivik skutočným vlastencom, nikdy by nevraždil nevinných občanov vlastného štátu. Ak by nebol tento páchateľ osamelým vlkom a bol by organizovaný medzi tzv. nacionalistami, sotva by sa našla organizácia, ktorá by mu dala súhlas na takýto šialený čin, ktorým by ju totálne zdiskreditoval, postavil mimo zákon a pripravil o šancu dostať sa k politickej moci, aby takto mohla presadzovať svoje ciele.

          V záujme objektivity  je tiež potrebné povedať to čo, slovenské média na rozdiel od niektorých zahraničných obchádzajú a čo odhaľuje skutočný profil masového vraha z Nórska:

       
  Breivik says, "The time has come to stop the stupid support of the Palestinians...and to start supporting our cultural cousins – Israel  v preklade do slovenčiny : Breivik povedal, „Prišiel čas ukončiť hlúpu podporu Palestínčanov a začať podporovať našich izraelských bratov“. 

        Najväčšou tragédiou je, že Breivik je produktom súčasnej spoločnosti, páchajúcej politickú samovraždu bezbrehým liberalizmom, rozvracaním tradičnej rodiny, rozvodmi, interrupciami a eutanáziou. Breivik patrí ku generácii vychovanej na vojnových počítačových hrách, na kultúre filmov plných násilia a sexu, ktoré sú dennodenne šírené ako forma relaxu a zábavy. Breivik nežil v usporiadanej a úplnej rodine, čo potvrdzuje fakt, že jeho otec žil vo Francúzku viac ako 15 rokov a neudržiaval so svojim synom žiadne kontakty. Je zrejmé, že sa jedná o klasickú rozvrátenú rodinu, akých je v súčasnej Európe čoraz viac. Oprávnene preto možno konštatovať, že dračie semeno vzišlo a nežiadúcim produktom  súčasného životného štýlu v duchu likvidácie tradičných kresťanských rodinných hodnôt a  propagácie homosexuality ako životného štýlu,  je práve bezcitný a chladnokrvne uvažujúci egocentrický jedinec typu Breivik.
Jednoducho tento človek, tak ako mnohí jemu podobní, v detstve nenašiel  pozitívny vzor v rodine kde chýbal otec a tak si vsugeroval vlastnú predstavu, že je osamelým bojovníkom, ktorý chce zachrániť svoju krajinu. Toto masové vraždenie je bezo sporu  moderným fenoménom. Breivik bol fascinovaný tupou silou, netrestanou za svoje zločiny. Fascinovaný sionizmom, vraždiacim ľudí po tisícoch, ktorý svojimi zverstvami postupne znižoval prah citlivosti Západu. Nie je náhoda, že Breivik používa rovnaké argumenty ako sionizmus. "Som nevinný. To, čo som urobil bolo nutné, lebo... "atď.    

      Je chybou, že slovenské médiá tak ako v prípade „humanitárneho bombardovania“ Srbska, invázie do Iraku, či súčasnej „ochrane civilistov“ pri „humanitárnom bombardovaní“ Líbye NATO, ani v prípade tejto tragédie nehovoria celú pravdu. Ak sa pravda prekrúca alebo zatajuje, vzniká priestor pre konšpiračné teórie či už dôvodné alebo nedôvodné.

     Nemožno opomenúť fakt, že Nórsko je mimo eurozóny a vďaka svojmu nerastnému bohatstvu je doposiaľ nezávislé. V tejto súvislosti stojí za zmienku aj list nórskeho premiéra adresovaný premiérovi Ruska Putinovi dva dni pred masakrou so žiadosťou o pomoc proti možným nátlakovým akciám proti Nórsku, ktoré je všeobecne známe ako bohatá krajina s nerastným bohatstvom, o ktoré sa politici presadzujúci princíp skutočnej sociálnej demokracie a solidarity, na rozdiel od našich, so svojimi občanmi delia. Nemožno opomenúť, že USA a tajné služby NATO preukázali, že v Nórsku vlastnia mimoriadne kapacity, z ktorých mnohé pracujú zrejme mimo kontroly nórskej vlády. Začiatkom septembra 2010 televízny kanál TV2 v Oslo odhalil existenciu rozsiahlej siete platených pomocníkov a informátorov americkej tajnej služby regrutovaných z radov policajtov vo výslužbe a ďalších funkcionárov. Na záver je potrebné uviesť aj názor známeho harwardského extrémistu a sionistu, profesora Alana Dershowitza, ktorý v Murdochovom Wall Street Journal označil nórsku vládu ako antisemitistickú.

       Najpodozrivejším na tejto tragédii je, že páchateľ tejto masovej vraždy zázračne prežil zásah policajnej zásahovej jednotky bez jediného škrabnutia. Táto skutočnosť, nevídaná najmä v USA, a v tiež aj na Slovenku, kde sa delikventi na úteku strieľajú za bežné kriminálne delikty, bude zrejme nastoľovať viaceré nezodpovedané otázky a zároveň je dôkazom, že Breivik je obyčajný zbabelec, ktorý dokázal chladnokrvne a cynicky vraždiť deti, ale nenašiel odvahu, aby si vpálil guľku do hlavy.
  

                                           František Bednár - Svetové združenie bývalých čsl. politických väzňov


Zdroje súvisiace s témou:

 

Viac sa dá myslieť bez SME Toto masové vraždenie bezosporu je moderný fenomén. Breivik bol (je) fascinovaný tupou silou, netrestanou za svoje zločiny. Fascinovaný sionizmom, vraždiacim ľudí po tisícoch, ktorý svojimi zverstvami postupne znižoval prah citlivosti Západu. Nie je náhoda, že Breivik používa rovnaké argumenty ako sionizmus. "Som nevinný. To, čo som urobil bolo nutné, lebo... atď.."

http://www.facebook.com/pages/Viac-sa-d%C3%A1-myslie%C5%A5-bez-SME/146529288718885

 

Viac sa dá myslieť bez SME
Breivik says, "The time has come to stop the stupid support of the Palestinians...and to start supporting our cultural cousins - Israel." Tak to je výrok ako od Hríba, či Figeľa, prečo toto médiá nerozmazávajú?
http://www.whatdoesitmean.com/index1506.htm http://orgo-net.blogspot.com/2011/07/sorcha-faal-k-falesnemu-teroru-v-norsku.html

Sorcha Faal k falešnému teroru v Norsku

http://www.whatdoesitmean.com/index1506.htm

Norský premiér „naléhavě žádal“ Putina, aby pomohl zastavit masakr plánovaný „elitami“
Sorcha Faal, 25. 7. 2011

 

Šokující zpráva Federální bezpečnostní služby (FBS) o masakru 22. července v Norsku praví, že dva dny před touto katastrofickou událostí norský první ministr Jens Stoltenberg mluvil  „naléhavým telefonátem“ http://en.apa.az/news.php?id=151930 s Putinem a „snažně prosil“ Rusko, aby mu pomohlo zastavit události, které vedly ke smrti téměř 100 nevinných civilistů.

Podle FSB se Stoltenberg poprvé dozvěděl o tomto spiknutí proti jeho zemi minulou středu, poté, co si přečetl „přísně tajnou“ zprávu připravenou pro něj Norskou zpravodajskou službou (NIS) na téma počítačového útoku proti vrcholným norským vojenským představitelům koncem března http://www.theregister.co.uk/2011/05/20/norway_military_computer_attack/ . Zpráva ukázala, že jsou zapojeni do spiknutí s britskou bezpečnostní službou MI5 a s americkou CIA a hodlají provést „dvoufázový“ útok na Norsko podle vzoru vykonstruovaných operací pod falešnou vlajskou v Austrálii a v Americe v polovině devadesátých let.

Operace pod falešnou vlajkou připravované v Norsku byly založeny na vzoru bombového útoku na Murrahovu federální budovu 19. dubna 1995 v Oklahomě http://en.wikipedia.org/wiki/Oklahoma_City_bombing, který byl sveden na osamělého pravicového křesťanského fundamentalistu. Ten použil výbušninu připravenou z hnojiv a zabil 168 lidí. 28. dubna 1996 http://en.wikipedia.org/wiki/Port_Arthur_massacre_(Australia) se stal masakr v Port Arthuru v Austrálii, kde osamělý střelec zabil 35 lidí, zejména proto, že policie se nedostavila včas. Okamžitě po obou útocích došlo k základnímu posunu od svobod a práv, které lidé v těchto státech měli.

Zpráva FSB dále praví, že tento falešný útok na Norsko byl „jasným učebnicovým příkladem“ Operace Northwoods http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Northwoods , vymyšlené a připravené americkými vojenskými experty. Operace Northwoods byla série plánů falešných útoků, které měly původ ve vládě USA v roce 1962. Návrhy podněcovaly CIA a další operační skupiny, aby prováděly teroristické činy v amerických městech i jinde a aby tak ovlivnily veřejné mínění. Tento plán byl použit v minulých pěti desetiletích mnoha západními vládami.

Experti FBS ve zprávě uvádějí, že tyto falešné útoky na Norsko se podobají útokům v Oklahomě a Port Arturu v těchto bodech: 1. Velké vozidlo se silnou bombou z hnojiv http://news.yahoo.com/norway-bomb-suspect-bought-6-tons-fertilizer-124405264.html se dostalo nepozorovaně do chráněného vládního centra. 2. Reakce ozbrojené policie na probíhající masakr byla zpožděna http://news.yahoo.com/norway-police-arrive-90-minutes-firing-began-205033309.html z dosud nevysvětlených důvodu. 3. Osamělý podezřelý byl identifikován jako jediný pachatel útoků navzdory prohlášením svědků http://en.rian.ru/world/20110723/165350450.html , že bylo zapojeno více lidí. 4: Tomuto osamělému podezřelému je odepíráno právo na otevřené slyšení před veřejností http://www.miamiherald.com/2011/07/24/2328840/norway-suspect-wanted-european.html .

Tato zpráva také uvádí, že do několika hodin byla vydána  k „skutečná záplava“ informací vztahujících se k podezřelému  hlavnímu aktéru masakru. Informace  ho identifikují jako „světlovlasého modrookého“ Nora jménem Anders Behring Breivik http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/norway/8656515/Norway-attacks-profile-of-suspect-Anders-Behring-Breivik.html a vykresluji jako pravicového křesťaského fundamentalistu. http://thestar.com.my/news/story.asp?file=/2011/7/23/apworld/20110723154649&sec=apworld

Je to právě ten typ osobnosti, před jakým (shodou náhod???) varovaly Spojené státy ani ne 24 hodin před útokem na videu vydanéme DHS (Ministerstvo bezpečnosti) jako před osobou, která by nejpravděpodobněji mohla provést takový teroristický útok.

Kritickým problémem v celé té záplavě informací je vydaných o Breivikovi/Breivikem, jak praví FSB, je poznat, co je pravdivé a co ne. Tato otázka se stala ještě naléhavější poté, když američtí počítačoví experti poznali, že facebooková stránka přisuzovaná Breivikovi je zřejmě falešná, jak je psáno na (http://www.solidprinciples.com/blog/anders-behring-breivik-facebook-profile-a-fake/)
Vedle „velmi pravděpodobně“ zfalšované facebookové stránky Breivik údajně též publikoval na webu podivuhodně rozsáhlý 1500stránkový manifest a video s titulem: 2 083: Evropská deklarace nezávislosti http://patdollard.com/2011/07/video-and-full-text-2083-a-european-declaration-of-independence-by-norway-shooter-andrew-berwick/ datovaný s datem Londýn 2011. Manifest prohlašuje, že „počet Muslimů v Evropě dosahuje kritického množství a v západní Evropě je jádro kulturních komunistických elit, které se skutečně snaží zničit západní civilizaci“, a že „Evropa bude opět hořet“ http://www.washingtontimes.com/blog/robbins-report/2011/jul/23/oslo-terrorist-his-own-words/

Dále Breivik řekl, že na sebe nahlíží jako na následovníka středověkých rytířů templářů a prohlásil, že byl přijat na schůzi v Londýně v dubnu 2002, která byla pořádána dvěma anglickými extrémisty a účastnilo se jí celkem 8 lidí. Breivikovy vztahy k Londýnu a tudíž s MI5 jsou dány tím, že jeho otec byl špičkový ekonom na norském velvyslanectví v Londýně, kde je Ander popisován jako „maminčin chlapeček“ http://www.dailymail.co.uk/news/article-2018198/Norway-massacre-Killer-Anders-Behring-Breivik-privileged-son-diplomat.html  a „privilegovaný“ syn elitní liberální rodiny. (Obzvláště zajímavé  je povšimnout si, že při jeho charakteristice „maminčina chlapečka“ je Breivikovo tvrzení, že hlavním cílem jeho útoku na Norsko byla norská „matka národa“ a bývalá premiérka Gro Harlem Bruntland.)

FBS však ve své zprávě pochybuje o Breivikových vztazích k Templářům a místo toho tvrdí, že tento falešný útok poskytl „přidružený prospěch“ třídě západní královské a bankovní elity tím, že diskreditoval tento starý řád jako „otevřenou zbraň“, jak jsme již detailně uvedli v článku z 21. července „Murdochova hrozba, že odhalí Obamu jako „Kristovo dítě“ vyvolává zuřivost Západu“, http://www.whatdoesitmean.com/index1505.htm

Mezi důvody tohoto útoku, jak praví zpráva, patří „zoufalý pokus“ britských, evropských a amerických bankovních zájmů donutit Norsko vstoupit do jejich „unie“  (Norsko není členem EU http://en.wikipedia.org/wiki/Norway_%E2%80%93_European_Union_relations ) za účelem vyplenění jeho Fondu bohatství (Soverein Wealth Fund http://en.wikipedia.org/wiki/Sovereign_wealth_fund ), který je odhadován na 1,5 triliónu dolarů, bez nichž se celá evropská ekonomika může zhroutit. Důležitá poznámka FBS: to, co se nyní dělá Norsku, se udělalo i Libyi tím, co se nyní nazývá „Finanční loupež století“ http://www.globalresearch.ca/index.php?aid=24479&context=va . Stejné elity zahájily nevyprovokovaný útok na tento severoafrický stát a hbitě ukradly téměř 150 miliard dolarů z jeho státního fondu, aby podržely svou rozpadající se říši.

I když ve zprávě FBS je mnoho a mnoho dalších věcí, prozkoumáme je příště, abychom mohli podat přesné zprávy. Takže uzavíráme první zprávu o této tragédii slovy přisuzovanými Breivikovi, která si ve světle toho, jak celá akce byla zaměřena, zaslouží pozornost. http://original.antiwar.com/justin/2011/07/24/the-crusader/

„Většina lidí, které znám, podporuje mé názory, jenom jsou apatičtí. Vědí, že jednoho dne dojde ke konfrontaci, ale nestarají se o to, protože k tomu pravděpodobně nedojde v příštích dvou desetiletích. Já jsem průkopníkem tohoto boje, a nemám žádné pochyby, že uvidíme politický posun v náš prospěch dříve, než bychom mohli očekávat. V současné době to může vypadat neradostně, ale konec konců všichni bojujeme proti ideologii (je to kulturní komunismus, ne islám). Jediným pragmatickým přístupem k islámu je izolovat ho do muslimských zemí – hned jak budeme v pozici, abychom to mohli udělat – 11. září 2083.“ http://www.washingtontimes.com/blog/robbins-report/2011/jul/23/oslo-terrorist-his-own-words/
Vystavil Orgonet v 10:12:00
Odeslat e-mailem BlogThis! Sdílet ve službě Twitter Sdílet ve službě Facebook Sdílet v Google Buzz
Štítky: Falešný terorismus.

Viac sa dá myslieť bez SME Ráno som sľúbila, že sa pozrieme na to čo to je MPD, kontrola vedomia a kto vrah Breivik je vlastne zač. Ak to nechcte vedieť a chcete veriť SME, nepozerajte to ale ak sa chcete pozrieť pravde do očí, pozorne si pozrite toto video. Zistíte, ako sa to robí ...


Duncan O'Finionan: Zpověď supervojáka

Robert Duncan O'Finionan byl jako dítě zaprodán svými rodiči do tajných operací. Ve 12ti letech sloužil ve Vietnamu a pomocí mysli dokázal aktivovat zabíjecí...

Viac sa dá myslieť bez SME

 

K udalostiam v Nórsku – operácia GLADIO ? - Spoločná Vec - Hic et nunc
www.spolocnavec.sk
Operace Gladio je nesporný historický fakt. Gladio byla součástí poválečného programu vytvořeného CIA a NATO pravděpodobně ke zmaření budoucí sovětsko/komunistické invaze nebo vlivu do Itálie a západní Evropy. Ve skutečnosti se z operace stala státem sponzorovaná pravicová teroristická síť, zahr
http://www.spolocnavec.sk/?p=1951

K udalostiam v Nórsku – operácia GLADIO ?

26. Júl 2011 v 13:25 Oli63
zdroj : nwoo.org
Operace Gladio je nesporný historický fakt. Gladio byla součástí poválečného programu vytvořeného CIA a NATO pravděpodobně ke zmaření budoucí sovětsko/komunistické invaze nebo vlivu do Itálie a západní Evropy. Ve skutečnosti se z operace stala státem sponzorovaná pravicová teroristická síť, zahrnující operace pod falešnou vlajkou a rozvracování demokracie.

Existence Gladia byla potvrzena a přiznána italskou vládou v roce 1990, poté co soudce Felice Casson objevil tuto síť v průběhu jeho vyšetřování pravicového terorismu. Italský premiér Giulio Andreotti připustil existenci Gladia, ale snažil se minimalizovat jeho význam.
Zdá se, že hlavní fukcí skupin Gladio v případě neexistence sovětské invaze byla diskreditace levicových skupin a politiků užíváním “strategie napětí”, zahrnující i terorismus pod falešnou vlajkou. Strategie napětí je koncept pro kontrolu a manipulaci veřejného mínění skrze využívání strachu, propagandy, agentů provokatérů, terorismu atd. Cílem bylo vštípit strach do populace a přitom falešně obviňovat levicové politické oponenty z teroristických krutostí.
Gladio a jeho “skryté” síťě mohou být jedním z historicky nejvíce “přijatým” či “potvrzeným” příkladem terorismu pod falešnou vlajkou. Dokumentace, usnesení, přiznání a odsouzení, to všechno potvrzuje, že Gladio je mnohem více než pouhá konspirační teorie, čemuž by média a vláda chtěly, aby jste veřili. Podívejte se na speciální stránku ministerstva zahraničí věnované odmítaní “konspiračních teorií”, včetně stránky o Gladiu.
web
Hledači pravdy by měli využít výhod Gladia a jeho sítí jako potvrzeného precedensu západních vlád a vlády USA, účastnících se krutých teroristických útoků proti svým vlastním lidem za účelem vštípení strachu, kontroly populace a falešného obvinění levicových politických oponentů. Lidé, kteří věří, že takové věcí se nestávají nebo nemůžou stát by měli být důrazně upozorněni na takové případy jako operace Gladio.
Důkazy
2.Srpna 1980, bombové útoky na Boloňském vlakovém nádraží, které zabily 85 lidí jsou široce uznané jako operce Gladia. Ačkolov z nich byli původně obviněny komunistické “Rudé brigády”, nakonec byli jako viníci odhaleny pravicové a fašistické elementy. Dva italští agenti tajné služby a hlava nechvalně známe zednářské lóže P2 Licio Gelli byli odsouzeni v souvislosti s atentáty.
web
Tento materiál pro bombu … přišel z arzenálu používaným Gladiem … podle parlamentní komise o terorismu … Nalezené spojení s Boloňským atentátem je potenciálně nejzávažnější ze všech obvinění proti Gladiu a přichází jen dva dny poté co italský premiér Giulio Andreotti vyjasnil jméno Gladio v projevu parlamentu, tvrdíc že tajná armáda se neodchýlila od oficiálních vojenských instrukcí NATO. The Guardian 16. leden 1991
web
1969- Itálie – masakr v Piazza Fontana v Miláně zabil 16 a těžce zranil 80 lidí[….] Během výslechu vypověděl pravicový extrémista generál Giandelio Maletti, bývylý šéf italské kontrarozvědky, že masakr byl proveden Italskou skrytou armádou a pravicovými teroristy na příkaz tajné služby CIA s cílem zdiskreditovat italské komunisty.
web
1985: V Belgii útočí tajná armáda a náhodně střílí nakupující v supermarketu, 28 jich zabíjí a nechává mnoho zraněných. Vyšetřování spojuje teror se spiknutím mezi belgickou skrytou SDRA8, belgickým četnictvem SDRA6, belgickou pravicovou WNP a tajnou službou Pentagonu DIA.
web
Podle Vincenza Vinciguerra, krajně pravicového teroristy spojeného s Gladiem, který si odpykává doživotní trest za zabití 3 polistictů bombou v autě: “Důvod byl poměrně jednoduchý. Měli donutit tyto lidi, italskou veřejnost, aby se obrátila na stát a žádala větší bezpečnost. Je to politická logika, která leží za všemi těmito masakry a bombovými útoky, které zůstávají bez trestu, protože stát nemůže označit sám sebe jako zodpovědného za to, co se stalo.”
web
Vinciguerra také udělal toto prohlášení deníku Guardian: “Teroristickou linii následovali kamuflované lidé, lidé patřící do bezpečnostního aparátu, nebo ti, kteří byli propojení se státním aparátem skrze vztah nebo spolupráci. Já říkám, že každé jednotlivé násilí, které následovalo od roku 1969, patřilo do jedné, organizované sítě. Avanguardia Nazionale, jako Ordine Nuovo (hlavní pravicová teroristická skupina aktivní běhěm 70-tých let) byly mobilizovány do bitvy jako součást anti-komunistické strategie pocházející nikoliv z organizací oddělených od orgánů moci, ale z vnitřku samotného státu a konkrétně z oblasti státních vztahů v rámci Severoatlantické aliance.”
web
V roce 1990 Evropský parlament schválil rezoluci odsuzující Gladio. Usnesení požadovalo plné vyšetřování a celkové odstranění polovojenských struktur už zapojených nebo které se ještě měly zapojit.
Operace podobné Gladiu byly objeveny po celé Evropě, včetně Francie, Belgie, Dánska, Nizozemska, Norska, Německa, Švýcarska …
http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/894-paralelni-denik-ctenare-14-pry-dalsi-timothy-mcveigh-jenze-.aspx
Paralelní deník čtenáře (14) Prý další Timothy McVeigh. Jenže...
Autor: Čtenář FreeGlobe.cz | Publikováno: 27.7.2011 | Rubrika: NÁZORY ČTENÁŘŮ

26. července 2011 - Útok svobodného zednáře Breivika je médii dáván do souvislosti s podobným pumovým atentátem na vládní budovu v Oklahoma City, za kterou byl k smrti odsouzen Timothy McVeigh. Jenže. Už příběh Timothy McVeigha něčím hodně smrdí. Všechny ukazatele říkají, že tehdejší teroristický čin nebyl jeho dílem, ale dílem větší skupiny lidí. Vše nasvědčuje tomu, že to byly tajné služby, které útok připravily a zrealizovaly. Následně přijatá legislativa, která uzmula zase něco svobody Američanům a byla předzvěstí mnohem masivnějšího okleštění občanských svobod po 11/9, toto podezření jen potvrzuje. Možná je na čase trochu zavzpomínat na rok 1995. Za shlédnutí stojí například tento dokument, který se poměrně podrobně případem v Oklahomě zabývá. Základní rozpory mezi skutečností a oficiální verzí, podle které se McVeigh (jinak též veterán z války v Iráku a to vyznamenaný) k činu přiznal a útok prý provedl sám, jsou následující: jak je už obvyklé, ve stejnou dobu probíhalo v místě protiteroristické cvičení se zaměřením na bombový útok. Někteří zaměstnanci pracující ve federální budově, která se stala terčem útoku, byli dopředu varováni, aby nechodili do práce. Bomba v dodávce nemohla podle expertů na výbušniny sama budou poškodit tak enormním způsobem, jak se stalo - ve skutečnosti se objevily zprávy o tom, že v samotné budově byly nalezeny další výbušniny (jak se tam dostaly? do vládní budovy?). To by nám mohlo něco připomenout (11/9), ale ostatně i v Norsku na ostrově byly prý nalezeny nevybuchlé výbušniny. Jednotka FBI, která se případem zabývala, přijela do města už 8 hodin před výbuchem. A samotná postava McVeigha, na kterého bylo vše svaleno a kterého předtím nechali infiltrovat do místní pravicové skupiny, aby se celý případ mohl poté propagandisticky zneužít proti tzv. "domácím teroristům", je případem sama pro sebe. Je otázka, zda byl vůbec na místě. Kolem vládní budovy totiž bylo osm průmyslových kamer, které měly incident zaznamenat. U soudu se jako důkaz nepoužila ani jedna z těchto osmi nahrávek. Někdo asi věděl proč...

Viac sa dá myslieť bez SME USA a tajné služby NATO prokázaly, že vlastní uvnitř Norska mimořádné kapacity, z nichž mnohé pracují zřejmě mimo kontrolu norské vlády. Začátkem října 2010 televizní kanál TV2 v Oslo odhalil existenci rozsáhlé sítě placených pomocníků a informátorů americké tajné služby rekrutovaných z řad vysloužilých policistů a dalších funkcionářů.

http://afinabul.blog.cz/1107/jsou-detekcni-dohlizeci-jednotky-simas-novou-operaci-gladio-pro-norsko

Jsou detekční dohlížecí jednotky SIMAS novou operací Gladio pro Norsko?

Včera v 11:21 | afinabul |  Ponerológia
...krátené...

USA a tajné služby NATO prokázaly, že vlastní uvnitř Norska mimořádné kapacity, z nichž mnohé pracují zřejmě mimo kontrolu norské vlády. Začátkem října 2010 televizní kanál TV2 v Oslo odhalil existenci rozsáhlé sítě placených pomocníků a informátorů americké tajné služby rekrutovaných z řad vysloužilých policistů a dalších funkcionářů. Zřejmým cílem tohoto programu byl dohled nad Nory, kteří se účastní demonstrací a dalších aktivit kritizujících Spojené státy a jejich politiku. Jeden z rekrutovaných Norů byl bývalým šéfem antiteroristické sekce policie v Oslo. I když cílem bylo původně pouhé sledování, je snadné si představit další a mnohem hrozivější aktivity, které by mohly být prováděny takovouto sítí bývalých policistů, včetně identifikací a převrat shnilých jablek na aktivně sloužící policejní síly. Některé z kapacit sítě tohoto typu by nemusely být zcela vzdáleny od toho druhu událostí, které se právě staly v Norsku.

Oficiální jméno pro tento typ špionážních buněk, které USA vytvořily v Norsku, je Detekční sledovací jednotka (SDU). SDU operují v rámci SIMAS (Security Incident Management Analysis System - Systém řízení analýzy bezpečnostních incidentů). SIMAS je znám tím, že je používán pro špionáž a sledován americkými ambasádami nejenom v severském bloku Norska, Dánska a Švédska, ale po celém světě. Události teroru také vyvolávají otázku, zda SIMAS má i operační dimenzi. Mohl by tento aparát představovat moderní verzi stavu za studené války, podobně jako síť zřízená ve všech zemích NATO a dobře známá pod jménem své italské větve, Gladio?
Norská vláda to musí zjistit. Až dosud norští ministři tvrdili, že nikdy neschválili síť SIMAS. "Nikdy jsme o ní nevěděli," prohlásil norský ministr spravedlnosti Knut Storbeget a ministr zahraničí Jonas Gahr Store jednohlasně. Hillary Clintonová však tvrdila, že Norové byli informováni.
Skládka zvaná Wikileaks vedená sebrankou CIA poskytuje důvody pro svržení norské vlády
Díky smetišti dokumentů poskytovaných sebrankou CIA, které je všeobecně známo jako Wikileaks, byla poskytnuta zřetelná stopa pro využití norských terorových útoků jako důvod pro svržení současné vlády. Skutečné nebo zfalšované kabely Ministerstva vnitra vykreslily norskou vládu, kterou NATO nenávidí, jako sbírku packalů a břídilů neschopných přijmout účinná opatření k ochraně státní bezpečnosti.
Některé z těchto kabelů byly publikovány okamžitě po teroru novinami London Daily Telegraph, o nichž je známo, že jsou blízké kruhům tajných služeb NATO.
zdroj

Viac sa dá myslieť bez SME harwardský extrémista, zionista, profesor Alan Dershowitz uvádza svoj kus v Murdochovom Wall Street Journal, kde označuje nórsku vládu za anti-semitistickú. V novinách, ktoré aktívne diskriminujú nežidovských reportérov a editorov, čím priamo porušujú občianske práva a zákony týkajúce sa zásady rovnocennosti.


Puzzle nórskeho terroru - Alternatively Informing Alliance
www.aiall.org
http://www.aiall.org/modules.php?name=News&file=article&sid=899


Puzzle nórskeho terroru

Ak sa chceme vyhnúť zavádzajúcim senzáciám, prípadne kopírovaniu predpripravených tlačových správ, ktorých je niekoľko, ponechajme článok v rovine vylistovania odpozorovaných faktov. V tom zmysle doporučujem použiť aj predbežné pokusy viacerých autorov.

Viac ako jeden strelec; Cvičenie takmer v rovnakom čase; Odplata NATO za ukončenie bombardovania Líbye?
Ak sa chceme vyhnúť zavádzajúcim senzáciám, prípadne kopírovaniu predpripravených tlačových správ, ktorých je niekoľko, ponechajme článok v rovine vylistovania odpozorovaných faktov. V tom zmysle doporučujem použiť aj predbežné pokusy viacerých autorov.
Vieme, že skutočné pozadie nórskeho teroru nemožno odhaliť skôr, ako po mesiacoch až rokoch vyšetrovania. Skutočného vyšetrovania, ktorého presadenie sa nemusí dariť aj niekoľko rokov. Nórsko nie je Island. Vláda je proti imperialistická, v krajine však vládne starý svet, a revolúciu má ešte len pred sebou.
Fakty:
Anders Behring Breivik nebol osamelým zabijakom, ako ho pôvodne predstavili masmédiá. Ovšem mal byť napojený na Al-kaidu a iné radikálne skupiny. Analýza a hlavne výpovede očitých svedkov preukazujú, že strelci boli dvaja alebo viac. Islamský link nulový.
Dobre známe mediálne firmy typu ’táram za čo ma platia,’ v poslednej dobe tiež s preukázaným zločineckým pozadím, silne presadzujú účelové vykreslenie Breivika, za povšimnutie stojí CNN, ktoré sa štruktúrou spravodajstva šlo pretrhnúť v snahe evokovať spomienky na 9/11, aby občan uveril čomu nechce.
Bezprecedentnú drzosť pozorujeme u londýnskeho tabloidu Sun, ktorý je vlastnený Murdochovým News Internationals.
Hackovanie telefónov za účelom ilegálneho získavania informácií, ktoré by sa dali zneužiť, znamenalo najväčší škandál v Británii za posledných 75 rokov. Padli v ňom hlavy zkorumpovaných šéfov polície, ktorí spolu s Murdochom vytvárali politickú klímu v Anglicku, a NIE LEN v Anglicku posledných 40 rokov.
Škandál, neškandál, Murdoch nie je vo väzení, a nešťastný editor, ktorý vyšiel s pravdou von to neprežil, napriek tomu že ho chránil každý anjel strážny, ktorý bol v službe. Polícia sa rozhodla, že ak je niekto zavraždený, v krátkom čase potom, čo iniciuje škandál takýchto rozmerov, niekoľko týždňov sedí vo svojom byte v strachu o život, nič vyšetrovať netreba, a vlastne na celej veci nie je vôbec nič podozrivé. Ide o bežnú prax, tam kde elita vraždí, tam ani nevyšetruje.
Murdoch bez škrupulí píše falošné titulky: ’Nórske 9/11: Al-Kaida Masaker’. Čo nás môže prekvapiť, po marci 29, 2011, keď harwardský extrémista, zionista, profesor Alan Dershowitz uvádza svoj kus v Murdochovom Wall Street Journal, kde označuje nórsku vládu za anti-semitistickú. V novinách, ktoré aktívne diskriminujú nežidovských reportérov a editorov, čím priamo porušujú občianske práva a zákony týkajúce sa zásady rovnocennosti.
Špeciálne policajné jednotky prevádzali protiteroristické cvičenie, ktoré zahŕňalo detonáciu bômb asi 48 hodín pred pred detonáciou skutočnej bomby. Scenár tak podobný z Madridu (Marec 22, 2004) a Londýnu (Júl 7, 2005). Tentokrát však vylepšený, nakoľko scenáristi sú nútení pokračovať v rozsievaní strachu a tyranie ‘aj za bieleho dňa,’ aj pod drobnohľadom verejnosti, ktorá naďalej zostáva podceňovaná. Majitelia bombového teroru majú neobmedzenú moc a peniaze nás všetkých, našťastie zostali veci, v ktorých sa nemôžu rovnať. Nie sú dosť chytrí.
Nemám teraz na mysli Obamov rodný list, kde sa o dôkaz jeho nepravosti zaslúžila najväčšou mierou práve prezidentská kancelária. Ani fotografie zo zasadačky bieleho domu, kde sa odohrávala situačná komédia v súvislosti s poľovačkou na dávno mŕtveho Ladina. (Na fotografiách nesedia časy a dátumy).
Tajné služby USA v nedávnej minulosti zahájili masový nábor nórskych policajných dôstojníkov vo výslužbe, za účelom údajného monitorovania vo vnútri krajiny. Program známy ako SIMAS (Surveillance Detection Units) SDU, sa neskôr stáva dokonalým prostriedkom, pomocou ktorého dokázalo NATO/Mosad infiltrovať nórsku políciu. Nórska vláda popiera ich existenciu, H. Clinton však tvrdí, ze nórska vláda bola niekoľko krát informovaná.
Promptný zásah nórskeho swat tímu bol jednoznačne sabotovaný infiltrátormi, ktorí dokonale poznali akčný obrazec nórskej polície. Výsledkom sabotáže bolo to, že nórsky swat tím vlastne nezasiahol. V čase keď sa objavil, zatkol znudeného Breivika, ktorý naň čakal a vzdal sa bez odporu. Médiá vykreslujú Breivika, ako vlka samotára, proste terorista typu Harvey Oswalda. (Chaos).
Nórsko je známe svojou snahou presadiť nezávislú zahraničnú politiku, ako člen NATO, zahŕňa to tiež diplomatické rozoznanie palestínskeho štátu, čo spôsobuje gigantický problém Izraelu. Z Nórska sa stáva líder ďalších malých štátov NATO, v iniciatíve vystúpiť z koalície imperialistických agresorov, momentálne bombardujúcich Líbyu. Nórsko plánovalo ukončiť spoluprácu a účasť na zločineckých aktivitách v Líbyi najneskôr 1. augusta.
Malá CIA pobočka, spoločnosť s ručeným obmedzením, verejne známa ako Wikileaks, už poskytla predvyrobený produkt z poličky, v podobe katalógovo príkladnej kritiky nórskej vlády za laxný prístup k hrozbám terorizmu, aspoň teda podľa ministerstva vnútra USA.Teror v Nórsku, môže primknúť štáty, ktoré sú s Nórskom spriaznené, zmeniť názor, a prestať Nórsko nasledovať, čo by bolo z pohľadu globálnej elity viac ako žiadúce. Najvážnajšie obavy sú o Holandsko, a my už vieme, že to funguje.
Bývalý UK premiér Brown, spočiatku odmietal úzku spoluprácu s USA v otázkach terorizmu. Po londýnskej fraške, čím určite nechcem znevážiť obete tohto zločinu, sa z Browna sa stáva príkladný spolupracovník, v snahe zastaviť popravy anglického obyvateľstva cudzími tajnými službami.
Čo dodať?
Nórsky teror nevykazuje prepojenosť na články islamského radikalizmu, vykazuje však všetky atribúty snahy otriasť obyvateľstvom Nórska a poškodiť reputáciu ľavicovo orientováného premiéra Jensa Stoltenberga. Nórska vláda musí ofenzívne vystúpiť proti vydieraniu a priamej agresii, inak sa stane obeťou medzinárodne zinscenovanej kampane bankérov, elitistov a korporácií, realizovanej prostredníctvom tajných služieb USA a Mosadu. Bude to ťažké rozhodnutie vlády, nakoľko vie, že ďalší krok CIA je jej zvrhnutie.
 
Zdroje:
Wayne MADSEN
newsdawn.net

 
Webster G. Tarpley, Ph.D.
TARPLEY.net

 

http://moje.hnonline.sk/node/7906
Extrémistický ľavicový terorizmus slobodomurárstva a nórska masakra
vytlačiť príspevok
» Publikované: 25. júl 2011  
Breivik sa hlási ku kultúre kresťanstva, hoci nie ku kresťanstvu ako viere. Je slobodomurárom a sympatizuje s homosexuálnou ideológiou. Je odporcom marxizmu a vraj prívržencom neonacistov, ktorých pomýlene doteraz označujú liberáli ako pravicu. Treba pripomenúť, že Hitler bol vodcom národnosocialistickej, teda ľavicovej strany. Takto zákerne média spájajú konzervatívcov s pomýlenými ľavicovými extrémistami. Samozrejme, ultraextremistických teroristov ignorujú, lebo sú z ľavicového krídla a svoje chladnokrvné masové zabíjanie zastierajú eufemizmom “ženské právo”.
Červený denník Pravda napríklad v článku otitulkovanom “Neonacisti a ultrakonzervativci: Krajná pravica má viaceré tváre” pritom spomína, že Breivik bol obdivovateľom nórskeho protihitlerovského bojovníka Maxa Manusa. Takže neonacista, ktorý obdivoval protihitlerovského bojovníka? Tento deficit logiky mňa osobne v extrémisticky ľavicovo orientovanej Pravde ani neprekvapuje. Proste tým, že bol členom pravicovej strany, ktorá má legitímne iný názor na prisťahovalectvo ako vláda, aby bránila pracovné miesta Nórov, ich demografiu a životný štýl, je hneď označená za krajnú pravicu. A tiež za populistickú tlupu, ako keby európski socialisti neboli populisti ako vyšití: viac “bezpečnosti”, viac sociálnych “istôt a solidarity”, viac sexuálnej “slobody”...
Ľavica však zatiaľ úspešne pochoduje v napĺňaní Hitlerovej ideológie, kým nálepkuje svojich odporcov ako extrémistov. Hitlerova eugenika sa totiž orientovala nielen na rasu, ale aj na chorých a neproduktívnych. Zmenil sa len jazyk, slogany, prostriedky (sa vylepšujú), ale ciele ostávajú: zredukovať nebiele rasy sveta, neumožniť reprodukciu sociálne slabým, zabrániť chorým, aby sa narodili, starých sa legálne zbaviť... Za všetkým tým je masové zabíjanie, ktoré sa skrýva za peknými pojmami vďaka vplyvu členov lóží v “nezávislých” médiách. Slobodomurári nemajú problém sa verejne chvastať tým, že vďaka ním sú potraty, rozvody, homosexuálne partnerstvá atď. realitou.
Breivik sa dištancoval od nacizmu aj tak, že napr. vymyslel odznak (vymýšľal rôzne odznaky) s "krížom mučeníkov" prebodávajúcim lebku, na ktorej je nakreslený polmesiac, kosák a kladivo a hákový kríž. V manifeste píše, že nacistickí aktivisti si musia uvedomiť, že židovskokresťanská Europa je lepšia než moslimský chalifát. Azda len v stratégii šírenia svojho manifesta sa inšpiroval Hitlerom. Vie, že trest smrti ani doživotie mu nehrozí. Bežným postupom polície je zaistiť ho použitím slzného plynu a od súdu môže čakať maximálne necelých 16 rokov väzenia. Svojím počinom sa môže stať mediálnou legendou, ktorej idey sa tak najrýchlejšie rozšíria, lebo televíziou prenášané procesy sú v Nórsku normou. Podobný efekt mal totiž Hitlerov Mníchovský puč, za ktorý bol odsúdený na 8 mesiacov väzenia. Súdny proces sledovali pozorne všetky média a tak mu umožnili spropagovať jeho myšlienky, ktoré potom vo väzení spracoval do knihy Mein Kampf.
Breivikov útok je odsúdeniahodný, ale je len slabým odvarom potratového terorizmu, ktorý sme v Západnom svete zlegalizovali. Mnohými však ani nepohne chladnokrvné zabíjanie najmenších, ktoré sa deje v každom meste Západnej Európe (s výnimkou Írska). Aj u nás máme obdobu plynových komor v každom väčšom meste, kde v nemocnici sú denne zabíjané bezbranné ľudské obete. No realitu tohto diabolského krviprelievania nechceme vidieť, lebo by to bolo výčitkou, aby sme s tým alebo proti tomu niečo urobili. A to sa v spoločnosti založenej na osobnom komforte nenosí...
Ale späť k Nórsku. Za dva dni je tam zabitý väčší počet detí ako tento šialenec vystrieľal na ostrove. 44 umelých potratov za deň podľa štatistiky z roku 2008! Počet chemických potratov hormonálnou antikoncepciou je nespočítateľný. V roku 2000 tu bola zaregistrovaná potratová tabletka, legálne zabíjajúca dieťa do 63 dní prvého trimestra. Jej výrobcom je Roussel Uclaf, francúzska pobočka koncernu Hoechst AG. Po 2. svetovej vojne sa tento koncern premenoval z IG Farben, aby sa striasol svojej minulosti. Bol totiž výrobcom Zyklonu-B, ktorým nacisti zabíjali svoje obete. Dnes tá istá firma pokračuje v holokauste, len jej obete sú iné. Tiež označené za nechcených, ako boli aj tie nacistické. Rovnako považované za menejhodnotných ľudí, ako boli Židia, postihnutí, Rómovia či černosi.
Kým nórskeho masového vraha nazývame extrémistom, potratári, ktorí majú na svedomí oveľa viac obetí, požívajú priazeň politikov, médií a spoločnosti. V USA dokonca vláda dotuje najväčšiu teroristickú organizáciu (hovorí si “charity”) – Plánované rodičovstvo – sumou 1 milióna dolárov denne. Počet obetí 9/11 je zanedbateľný oproti vyše 300 tisíc bezbranným obetiam ročne, nerátajúc ženy, ktoré sú druhou obeťou potratu. “Nechcenosť” detí ich matkami nikoho nezaráža, no “nechcenosť” detí teroristom je pohoršujúca. Tí, ktorí sú proti vnucovaniu názorov o potrate, chcú však vnucovať svoj názor odporcom islamu, ako môžu či nemôžu proti nemu bojovať. Breivik to urobil po svojom.


 

hlavna stranka