hlavna stranka

Podnet Svetového združenia bývalých politických väzňov vo veci likvidácie Špecializovanej nemocnice v Kvetnici uznala prokuratúra ako dôvodný

https://www.aktuality.sk/clanok/856558/likvidaciu-nemocnice-v-poprade-kvetnici-policia-znova-presetri/

Zdieľať  | 
You can translate the content of this page by selecting a language in the select box.
Prípad krádeže najväčšej špecializovanej nemocnice na liečbu pľúcnych chorôb potvrdzuje, že biznis oligarchov a porušovanie princípov právneho štátu pokračuje aj za súčasnej vlády

Na požiadanie viacerých občanov naše združenie v súvislosti  s pandémiou  koronavírusu informovalo  na jar 2020 predsedu vlády, ministra zdravotníctva, ministra vnútra, ministerku spravodlivosti a ministra životného prostredia o životy a zdravie ohrozujúcej situácii v podtatranskom regióne po zrušení infekčného oddelenia v Poprade a krádeži najväčšej Špecializovanej nemocnice na liečenie TBC a respiračných chorôb v Kvetnici. Na náš list reagoval úrad vlády a ministerstvo zdravotníctva a vnútra. Od ministerky spravodlivosti pani Márie Kolíkovej a ministra životného prostredia Jána Budaja sme k dnešku nedostali ani formálne potvrdenie príjmu.
Navrhli sme, aby bývalá nemocnica na liečbu infekčných pľúcnych chorôb k čomu slúžila od roku 1920 a  ktorá už 12 rokov chátra, bola využitá  pre pacientov s koronavírusom vzhľadom na ideálnu polohu v extraviláne mesta Poprad v zdravom lesnom prostredí. 
Ministerstvo vnútra náš list vyhodnotilo ako trestné oznámenie, ktoré NAKA odstúpila Krajskému riaditeľstvo PZ v Prešove. Keďže ho vyšetrovateľ odmietol ako nedôvodné, rovnako ako trestné oznámenie podané v roku 2018 bývalému generálnemu prokurátorovi Jaromírovi Čižnárovi, združenie podalo proti uzneseniu sťažnosť, ktorú odmietla Okresná prokuratúra Poprad. 
Podali sme preto podnet Generálnej prokuratúre SR  na preskúmanie zákonnosti postupu Okresnej prokuratúry, ktorý krajská prokuratúra Prešov uznala ako dôvodný, čo nám bolo oznámené listom zo dňa 30. 12. 2020.


Pretože na základe doterajšieho postupu máme pochybnosti o objektivite a nezávislosti vyšetrovania v Prešove a Poprade, podali sme novému Generálnemu prokurátorovi návrh na odňatie veci prokuratúre v Prešove a Poprade.

Svetové združenie bývalých politických väzňov


https://www.aktuality.sk/clanok/856558/likvidaciu-nemocnice-v-poprade-kvetnici-policia-znova-presetri/

Diskusia k článku:Likvidáciu nemocnice v Poprade-Kvetnici polícia znova prešetrí

wales@azet.sk
Ak by za zlikvidovanie tejto nemocnice niekto išiel sedieť, začnem veriť v božiu spravodlivosť už tu na zemi. Bolo to špičkové zariadenie, mám skúsenosti, zlikvidovať toto mohol iba úplne bezcharakterný Idiot a už radšej mlčím lebo ma pri takýchto myšlienkach porazí.
jurista19
Prioritný majetok štátu môže zmeniť majiteľa len so súhlasom ministerstva. V tomto prípade dal súhlas minister zdravotníctva za Smer Valentovič. Tam má polícia začať, na základe čoho dospel k takému rozhodnutiu. Teraz je budova v dezolátnom stave, ale aj tak by sa mala vrátiť štátu za také peniaze ako bola predaná. A Valentovič do basy.
eržika
Pamätám sa na to, keď sa rušila Kvetncia. Erudovaných, skúsených lekárov rozprášili po celom Slovensku a pacienti, ktorí potrebovali špecializovanú pomoc a liečbu v takomto type nemocnice, jedinom na Slovensku zomierali a zomierajú, lebo na nich sa štát vykašlal. Vykašlal sa na špecialistov, ktorí ďalej nemohli uplatniť svoje vedomosti a skúsenosti. Niektorí odišli do zahraničia, niektorí si poprdkávajú v ambulanciach, ale niektorí sa nevzdali a robia tú najlepšiu pľúcnu medicínu aká sa len na Slovensku dá robiť, ale za horších podmienok aj pre zdravotníkov aj pre pacientov. Veľmi by som si želala, aby sa našiel a usvedčil vinník tohto rozkladu
sasky770@azet.sk
štátna ZP neuzavrie so zariadením zmluvu a pošle ho do kolien. predtým sa poriadne zauzlia vlastnícke vzťahy a parádna nehnuteľnosť pod Tatrami sa ponúkne ako na tanieri. tiež by bolo potrebné preveriť predaj záložnej nemocnice v Banskej Štiavnici v decembri 2019, o ktorý sa postarala Kičurova správa ŠHR a premiér Pellegríni to nechal tak. rozvoj zdravotníctva podľa Smeru.
gulecnik@azet.sk
Zaujímavé je , že napríklad v žilinskom kraji je výrazne obmedzený počet lôžok pľucneho oddelenia ,ktoré je jediné v celom kraji v UNM Martin . Preto väčšina pacientov leží logicky na interných oddeleniach ,ktoré nemajú diagnostickú a ani odbornú spôsobilosť /nepracujú tam plucni lekári/. Argumentovalo sa tak, že Liečebný ustav plucnych chorôb vo Vyšných Hágoch má preto vyšší počet lôžok aj pre pacientov z VUC Žilina ... Denná prax je taká , že objednacie lehoty pre pacientov pomerne dlhé a podieľajú sa aj na fenoméne narastajuceho počtu zomretých pacientov z kategórie odvrátitelných umrtí ... Táto situácia samozrejme "made in Smer" nevadí ani UDZS /akoby aj mohla ,keď UDZS je financovaný práve z prostriedkov VZP .
Maroš2020
Ďalšia zlodejina v réžii Smeru. Všade mali svoje paprče, kde sa dalo čo ukradnúť. Dúfam, že celým rodinám SmerHlasu preveria majetky a vrátia ich štátu a zlodejov pošlú kam patria. Vyšetruje sa už Strpatý s Robom, Žiga a predsedníctvo s vedením zločineckej skupiny s názvom Smer?!
Ladislav 12
A takto sa ničila infraštruktúra celého nášho zdravotníctva, ktorú smelo a nebojácne naštartoval bývalý minister zdravotníctva Zajac.... Všetci boli sprostí , len on bol múdry-výsledok vidíme po rokoch.A tak sa ničilo a ničí ešte aj teraz zdravotná dostupnosť pre obyvateľstvo chátrajú vychýrené kliniky ,svoje zohrali aj zdravotné poisťovne , ale aj politické elity a ich kamaráti.......Mnohí zazreli možnosť zbohatnúť a aj zbohatli na úkor nás všetkých .A na to sa nemo prizerala časť justície,dnes vieme prečo....
paterfamilias@azet.sk
Slovensko je jedna velka smadlava zumpa
gulecnik@azet.sk
takto vyzerá sociálna demokracia v praxi , samozrejme s najväčším efektom v peňaženkách smerákov ...

Informácia pre ministra zdravotníctva o životy a zdravie ohrozujúcej situácii v podtatranskom regióne po zrušení infekčného oddelenia v Poprade a krádeži najväčšej Špecializovanej nemocnice na liečenie TBC a respiračných chorôb v Kvetnici

Stanovisko k odpovedi právneho odboru ministerstva zdravotníctva SR vo veci krádeže najväčšej špecializovanej nemocnice na liečenie TBC a respiračných chorôb v Kvetnici

Trestné oznámenie zo dňa 19. 3. 2018 podané GP SR

hlavna stranka