Vladimír Hučín-politický väzeň Zamatu

Narek nad cesstvim... Medzinárodná petícia za verejný súd s Vladimírom Hučinom

Podle zprávy BIS platí KSČM extremisty Mladá fronta 

PŘÍBĚHY ČESKÉ JUSTICE JUDr Milan Hulík

Krátká lekce praktické angličtiny Pavel Zvěřina 

Závěrečná řeč kpt. BIS Vladimíra Hučína – VS Olomouc 14. září 2005

Tá věc volá do nebes... Jan Sinagl

Oslobodenie Vladimíra Hučína-Aktuální z Přerova – rozsudek doručen


Vladimír Hučín

Bývalý politický väzeň a kapitán BIS. Pracoval na úseku boja proti ľavicovému extrémizmu.

Vladimír Hučín

Foto: Josef Bílek


Z dôvodu aktívnej antikomunistickej činnosti obvinený na základe politickej objednávky z vykonštruovanej trestnej činnosti. Týmto sa stal súčasným politickým väzňom Havlovo-Klausovskej pseudodemokracie.Jeho proces má ostať utajený a verejnosti neprístupný.


Otevřený dopis řediteli civilní zpravodajské služby

Hana Catalánová

Úřad pro zahraniční styky a informace
P.O. Box 153
Praha 6
160 00

Attn.: ředitel ÚZSI František Bublan

Tábor, 10-04-2004

Re: Děj se vůle boží - nebo komunistů??

Vážený pane,

dovoluji si Vás oslovit za sebe i za širokou znepokojenou veřejnost a položit Vám některé zásadní otázky související jak s Vaší prací v bezpečnostních složkách pro českou společnost (daňové poplatníky), tak s Vaším svědomím. Jako teolog jistě stavíte věc svědomí, morálky a cti na první místo v žebříčku hodnot člověka. Naše společnost je nemocná minulostí a Bůh nám nepomůže (Váš výrok "Děj se vůle boží" z Vašeho rozhovoru pro MFDnes, 20-03-2004; str. A/7). Pomůže těm, kteří prokáží, že jsou natolik silní a stateční, aby si dokázali pomoci sami. Teprve potom jsme ve svém úsilí a souvisejícím utrpení hodni i pomoci od Něj.
Při své návštěvě Washingtonu D.C. (Pentagonu) a tamních kolegů jste se jistě ztotožnil s jejich systémem vykonávání zodpovědné a obtížné služby na ochranu národa a demokracie a víte, že zlu je třeba čelit všemi prostředky, že boj za svobodu člověka a demokratickou společnost vždy vybíral a vybírá daň nejvyšší.
Velikonoční svátky jsou pro křesťany příležitostí k hlubšímu rozjímání, zamyšlení a vyhodnocení. Věřím, že i Vy tak činíte, a upřímně říkám, že nevěřím, že spíte tak dobře, jak je uvedeno ve výše zmíněném rozhovoru s Vámi.
Tím se dostávám k meritu svého otevřeného dopisu, a to k ostudné kauze bývalého zpravodajce BIS kpt. Vladimíra Hučína. Po desetiletém působení v BIS je Vám jistě velmi dobře známa situace v české kontrarozvědce…
Veřejnost vytrvale žádá, aby se jeho utajovaný proces stal procesem veřejným (jako např. proces s Karlem Srbou, významným spolupracovníkem vojenské kontrarozvědky). Soudní řízení by po dlouhých průtazích (podrobnosti jsou Vám zajisté známy) mělo začít cca za měsíc - v květnu. Chci věřit, že i Vy podporujete snahy veřejnosti o veřejný proces s V. Hučínem. Vždyť jste to byl právě Vy, kdo mu v lednu 2000 písemně vyjádřil poděkování za jeho působení v policejním týmu a přínosu v objasňování úkolů! Ve zmiňovaném článku v MFDnes tvrdíte, že "…operativa je od toho, aby své agenty dostala do určitého prostředí…". Vladimír Hučín svou agenturu do takového prostředí dostal a mimo jiné zjistil provázanost levicových extrémistů s komunisty a se současným bezpečnostním aparátem.
Otázka č. 1:
Byl jste za svého působení v BIS nadřízeným bývalého politického vězně V. Hučína, kpt. BIS? V. Hučín byl po celou dobu svého téměř desetiletého působení v BIS hodnocen jako jeden z nejlepších - viz posudek na www.hucin.com. Dne 6. března 2001 to ostatně v televizi sdělil bývalý ředitel BIS Stanislav Devátý a ředitel BIS Olomouc Petr Částečka. Následující den ráno (07-03-2001) byl V. Hučín zvláštními odbory policie při cestě k lékaři brutálně přepaden a zatčen!
Otázka č. 2:
Co si o této záležitosti myslíte dnes?
Otázka č. 3:
Podílel jste se na odvolání kpt. BIS V. Hučína z týmu "Výbuch", který se mj. zabýval objasňováním dosud nevyřešených teroristických útoků v Přerově, včetně pumového útoku na kancelář KPV tamtéž?
Otázka č. 4:
Proč byl kpt. V. Hučín z týmu odvolán v době, kdy upozorňoval na sílící vliv komunistů v bezpečnostních složkách a na kontakty levicových extrémistů se zástupci Iráku, Iránu, Palestiny, Ruska a dalšími, v rámci jejich aktivit s cílem vyvolávat v ČR protiamerické nálady?
Otázka č. 5:Otázka č. 5:
Co bylo pravou příčinou toho, že důvodem k propuštění V. Hučína z BIS bylo obvinění, že stojí za výbuchy v Přerově? (Toto obvinění se ani nedostalo mezi vykonstruované trestné činy, jež jsou předmětem obžaloby v současném utajovaném procesu!)
Otázka č. 6:
Podílel jste se na ukončení zpravodajských akcí s krycími názvy Silon, Lípa, Špunt, Dýka, Hrob, Barel, Podkova a Gorila?
Otázka č. 7:
Víte o tom, že V. Hučín byl v období totalitního režimu opakovaně vyšetřován ve vazbě StB Ostrava pro své negativní postoje proti OOP a dalším arabským teroristickým organizacím - nepřipadá Vám to dnes v kontextu celé situace podezřelé?
Otázka č. 8:Otázka č. 8:
Co si myslíte o tom, že jako klíčový svědek byl proti V. Hučínovi opakovaně použit bývalý spolupracovník StB Vlastimil Švéda (krycí jméno Slávek) - člověk, který byl již v r. 1977 znalci uznán jako neléčitelný druhotný psychopat?
Otázky svědomí a mimo rámec - a) Co si dnes s odstupem času myslíte o případu V. Hučína a jak byste se zachoval Vy, kdybyste se ocitl v podobné situaci? b) Z případu V. Hučína je naprosto zřejmé, že došlo k politickému zneužití BIS! Jedině veřejný proces může celou záležitost vysvětlit. Podepsal jste Petici za veřejný proces s V. Hučínem? (http://www.geocities.com/vanek2000/Kryl1.html) c) Co byste vzkázal čestnému člověku, V. Hučínovi, který má již dlouhou dobu díky vykonstruované štvanici vážné existenční problémy (příjem Kč 1.100,- měsíčně)?
Otázka č. 9:
Měl jste možnost zasáhnout v době, kdy se připravovalo skandální odstranění V. Hučína z BIS?
Jsou indicie, že jste o tom věděl - případ opakovaného konfliktu, který jste řešil mezi vedoucím BIS Olomouc Stanislavem Vránou a vedoucím skupiny V. Hučínem!
Otázka č. 10:
Znáte osobu někdejšího náměstka BIS, dnes ředitele BIS Olomouc Jana Prince, který je jedním z klíčových svědků proti V. Hučínovi?
KPV Olomouc nikdy nedala J. Princovi žádné doporučení pro přijetí k BIS, jak dotyčný tvrdil. Naopak není tajemstvím, že J. Princ byl u StB veden jako "vlivová osoba".
Otázka č. 11:
Stydíte se za svého bývalého ředitele (BIS) Jiřího Růžka v souvislosti s případem V. Hučína?
Otázka č. 12:
V. Hučín je mj. obviněn i z toho, že šířil poplašné zprávy o sílícím vlivu komunistů. Naše společnost i spojenci v USA a jinde v demokratickém světě tento jev s velkými obavami sledují již dlouho - nejedná se tedy o šíření poplašné zprávy, jde o skutečný stav v naší zemi!
Co si o tomto nebezpečí myslíte Vy?
Otázka č. 13:
Víte o tom, že v souvislosti s odposlechem telefonu V. Hučína a jeho maminky byli (jsou?) odposloucháváni novináři, členové KAN a další, v rámci akce Twist, Uhlí apod.?
Je mnoho otázek, pane řediteli, na které bychom chtěli znát od Vás, od člověka z relevantního prostředí, upřímné a pravdivé odpovědi. Na závěr se ještě dovolím otázat, zda jako teolog nemáte pocit viny a výčitky z toho, že jste se spolu s dalšími podílel na hanebné likvidaci V. Hučína. Skutečně spíte dobře? Kauza V. Hučína je sledována - nejen veřejností - v USA, Austrálii a v dalších zemích. Po účelových průtazích by se nyní v květnu měla odehrát další série vykonstruovaného procesu, tolik připomínajícího třeba kauzu v Krčmani z 50. let. Nemyslíte, že by bylo dobré celý případ s bývalým kpt. BIS V. Hučínem před veřejností otevřít, a jak se říká, "přiznat barvu"? Pravda stejně vychází vždy napovrch, nelze ji pošlapat, umlčet. I pravda o některých signatářích Charty 77 je již mezi veřejností - a další a další podvodné skutečnosti.
Děkuji předem za Váš čas a upřímné odpovědi na dané otázky, které následně zveřejním i v angličtině na jediném nezávislém (v ČR) médiu - Internetu, stejně jako tento otevřený dopis Vám.

Přeji hodně úspěchů ve Vaší náročné práci a vše dobré do dalších let.

Hana Catalanová
překladatelka a nezávislá novinářkaHore
Narek nad cesstvim...

Ross Hedviček-USAA tak uz se zdalo, ze to v tom Cesku vsechno dobre dopadne, ze Cesi budou normalni, vzali je do NATO, sice jen tak do poctu, ale vzali, do EU je prijali, i kdyz tam nemaji co hledat - takze by vsechno melo byt na dobre ceste.

Ale neni. Dalsi - kolikaty uz? - soudni proces s Vladimirem Hucinem ma zacit 11. kvetna 2004 v 8 rano u Okresniho soudu ve Smetanove ulici v Prerove. Prerov je v Ceske republice - demokraticke, udajne civilizovane Ceske republice. Soud bude s vyloucenim verejnosti a Hucinovi hrozi 10 let vezeni. Neokomunisticky rezim soucasne Ceske republiky ma strach - i kdyz vlastne nema proc mit strach. Maji to dobre pojisteno.

Komuniste se u moci za nadseneho prizvukovani jejich ochrance Vaclava Havla udrzeli (cimz se Havel dopustil zlocinu vlastizrady), prevlekli kabaty, prohodili si vzajemne funkce a bylo to. Havel - posledni zlate tele ceske luzy zvedlo ocas a spokojene se vykalelo na svobodu a demokracii v ceske kotline. Vaclav Havel, protekcni dite za kazdeho rezimu, vymenil svobodu sve zeme za prezidentskou funkci, za vraceny majetek svych rodicu, za par cestnych titulu a oslavovani zdegenerovanym davem. A pivem a hlinikovym nadobim zpitomela sebranka dostala chleb a hry - ted tam maji jakesi utajene mistrovstvi v hokeji - a preference komunistu, i tech, kteri se uz ani neskryvaji za ODS nebo CSSD masku, stoupaji. Patnact let po sametovem listopadu - a svoboda a demokracie v CR je porad v nedohlednu. Neni zajem. Nejsou lidi.

Doufat v to, ze by nekdo z bezne ceske populace projevil zajem o osud Vladimira Hucina, tohoto zatim posledniho mucednika ceskeho naroda je asi prehnane optimisticke. Lidi prece nemaji cas, musi pracovat, tak jako pracovali za Rakouska, za Hitlera, za prvnich komunistu i za tech dnesnich komunistu. Musi kolaborovat s vladnouci moci, at uz je jakakoliv, aby mohli v patek odpoledne na chatu a nebo na zahradku, kde maji taky takovou malinkatou chatku s hrabickama, motykou a trpaslikem na zahonku pred dverma. Proc by si delali zle? Hucina stejne zavrou a bude klid. My to uz na chate nejak prezijeme. Prezili jsme padesate roky s legitimaci SCM a CSM v kapse, prezili jsme Husaka s legitimaci SSM v kapse, tak tyhle komunisty prezijeme taky - s legitimaci CSSD v kapse. No co muzeme delat? Prece si nebudeme delat zle? Bozka, dej vychladit pivo a bucek do trouby!

Ceska mladez na tom neni lip nez jeji rodice. Rodice jsou ustraseni kolaboranti s predchozim komunistickym rezimem a jejich deti uz jen strachem postizeni zivocichove vlivem odpozorovaneho prikladu chovani svych predku, bojici se podivat svemu bliznimu primo do oci - uz jen proto, ze ten zrak maji stale upreny do displeje jejich mobilu a mackaji knofliky jako uhranuti, aby nekam poslali dalsi esemesku. Nazory maji ze soucasnych neokomunistickych novin a televize - a reknou vam, ze Bush je neco jako Hitler a Americani jsou vlastne neco jako byli driv Rusove a usiluji o imperialistickou nadvladu nad svetem. A je treba, aby ti statecni Arabove tech Americanu v Iraku jeste par zabili - jen at tem americkym hajzlum ukazou. Ale reknou vam to tak trochu se strachem, nejsou si jisti, co mohou ricita co ne, opatrne drzeni huby a ohlizeni se pres rameno maji geneticky zakodovano v jejich slepicich mozeccich a byli tak vychovani rodici a prarodici. A ceska mladez jeste nema rada emigranty, Zidy a Nemce-Sudetaky. Ceska mladez je vlastenecka - co nasi rodice ukradli, to uz dnes patri nam. A uz neopruzujte s jakousi politikou!

Rozhled ceske mladeze je velice trpaslici - a systemu to tak zretelne vyhovuje. Vsechno co vedi, pochazi z ceskych novin a televize, pokud maji potrebu byt nejak "svetovi" - tak ctou zpravy BBC - ale v cestine. Anglicky neumi nikdo - od poslancu az po stredoskolaky. Kdyz vidi nejake americke zpravy, tak je to CNN International - a vubec jim nedochazi, ze CNN je nejlevicovejsi americka stanice, ze ji i senator John McCain prekrtil na CNN - Communist News Network. Levicovejsi jsou snad uz jen Izvestije a severokorejske noviny. Ceska mladez ma pro Ameriku jen opovrzeni - ovsem nacerno pracovat do Ameriky by odtamtud jel snad kazdy. Dolary nesmrdi - to ceska mladez pochopila od sveho velkeho vzoru, soucasneho prezidenta Vaclava Klause.

Vaclav Klaus, celozivotni kolaborant s komunisty a nakonec s komunistickou pomoci i za prezidenta zvoleny, je okouzlujicim prototypem Cecha. Prikrceny mudrlant, ktery kdyz uz neni zvan na zebracka turne do Spojenych statu (Ameriku nema rad, ale dolary ano), tak jezdi na statni navstevy do komunisticke Ciny. Moudre jim poradit jak maji pestovat ryzi. Klaus rozumi opravdu vsemu. Mozna dalsi navsteva bude do severni Koreje (jak vyhodit do vzduchu nadrazi) a nebo Iranu (jak vyrobit islamskou atomovku). No navsteva v USA by byla lepsi, tam ovsem ale uz pochopili, ze Klaus je osel, tak se pozvanky nijak nehrnou.

Pripad Vladimira Hucina je typickou ukazkou, jak v Ceske republice nefunguje spravedlnost. Vaclav Havel, ta krysa prevlecena za humanistu, stihnul za sveho presidentstvi najmenovat tolik dozivotnich soudcu s komunistickou minulosti, ze bude trvat dalsich 50 let, nez postupne vymrou. Jeho nastupce, Vaclav Klaus, sam spokojeny kolaborant s komunisty, odmita udelat cokoliv nejen se soudci, ale nechce se ani "vmesovat do pravniho procesu" soucasneho komunistickeho justicniho terorismu proti Vladimiru Hucinovi. Oni si v Cesku mysli, ze tam maji "pravni stat"! To si mysli i v severni Koreji!

Petice za verejny soud s Vladimirem Hucinem je na adrese: http://www.geocities.com/gvanek2000/Kryl1.html
Tam se muzete aspon podepsat. Ale taky muzete byt 11. kvetna 2004 v 8 rano u Okresniho soudu ve Smetanove ulici v Prerove a tu jejich zatracenou fizlarnu (ve ktere byl dvakrat souzen i autor techto radku) vzit utokem jako Bastilu. Ale to jen v pripade, ze nemate nutnou praci a nebo nemusite okopavat kyticky u domecku ve vasi zahradkarske kolonii.

Pokud si myslite, ze o Hucinove pripadu nic nevite - podivejte se na webstranky http://www.hucin.com
http://www.freewebs.com/vanek/
http://www.cs-magazin.com
A budete vedet - ve vasich komunistickych novinach se o tom jiste nic nedoctete!

Rosta Hedvicek
U.S.A.
------------------
----------
Autor timto souhlasi s volnou redistribuci, preposilanim a publikovanim tohoto clanku, za predpokladu, ze bude v nezmenene forme. Autorske honorare prosim posilejte charitativni organizaci vasi volby v miste vaseho bydliste. -----
Ctete CS-magazin na adrese http://www.cs-magazin.comHore
Medzinárodná petícia za verejný súd s Vladimírom Hučinom

Jiří Vaněk


Vážení priatelia, 18.decembra 2003 bola zahájená nová medzinárodná petícia za verejný súd s Vladimírom Hučinom.
     Petíciu môžete podpísať na tejto stránke: www.petitiononline.com/vhucin/petition.html
Hlavný súd Vladimíra Hučína ešte len čaká a svet sa musí dozvedieť o praktikách českej justície.
Signatári petície požadujú verejné prejednávanie Hučínovej kauzy
PŘEROV - Organizátor petície Čechoaustrálčan Jiří Vaněk žiadá,
    *verejné súdne prejednávanie bývalého dôstojníka BIS Vladimíra Hučína.
    *Pretože, súd rozhoduje o vine Hučína, ktorý je stíhaný za sedem trestných činov, za      zavretými dverami.
    *Právo na verejné prejednávanie garantuje obžalovaným ústava a medzinárodné      zmluvy, ktoré se ČR zaviazala dodržiavať.
    *"Toto právo je dodnes upierané Hucínovi, ktorého hanebná kauza sa už dostala do      povedomia verejnosti aj za hranicami nášho štátu," uvádza Vaněk.

Lidové noviny, 30. 12. 2002, čtk

Hore