hlavna stranka


Dvaja Majerskí: vľavo František, vpravo Milan

Protislovenské a protikresťanské strany chcú ovládnuť mesto Poprad

Voľba Františka Majerského za primátora Popradu znamená návrat Igora Wzoša do funkcie viceprimátora, istotu zvyšovania ceny tepla a pokračovania „smart –fantazmagórii“

Zdieľaj  | 
You can translate the content of this page by selecting a language in the select box.
Výzva na odstúpenie z kandidatúry na post primátora mesta Poprad
 
V komunálnych voľbách v roku 2018 som upozorňoval na účelové zneužívanie formálne nahláseného trvalého pobytu  v Poprade  kandidátmi na primátora, ktorí bývali vo svojich rezidenciách mimo mesta Poprad. Spájalo ich jedno spoločné, vypočítavosť a snaha  presadzovať obchodné a ekonomické  záujmy  spriaznených skupín v pozadí v jednom z najlukratívnejších miest Slovenska.

Jedným z nich bol Peter Dujava, ktorý býval už v tom čase vo svojej luxusnej rezidencii v katastri obce Veľký Slávkov, za ktorú by sa nemusel hanbiť ani boss medelinskeho drogového kartelu. Ešte aj po voľbách bola nehnuteľnosť vedená na liste vlastníctva ako lúky a trávnaté porasty. K zmene došlo až po upozornení kompetentných. Video nehnuteľnosti je k dispozícii na Youtube https://www.youtube.com/watch?v=2oxA1FI8Koo&t=3s

Veľkopodnikateľ Alexej Beljajev niekoľko mesiacov pred voľbami zistil, že „Poprad je poklad“ a účelovo si nahlásil trvalý pobyt v Spišskej Sobote v dome, kde  pri vchode nebolo uvedené ani jeho meno.

Keďže v tejto tradícii sa veselo pokračuje a stal sa z nej národný šport, ako potvrdzuje kandidatúra Františka Majerského, ktorý býva s manželkou a deťmi v rodinnom dome v obci Švabovce, ako aj kandidatúra Angely Františkovej bývajúcej v Batizovciach, rozhodol som sa upozorniť na tento spôsob ovplyvňovania volieb  zneužívaním zákona o trvalom pobyte Ministerstvo vnútra v zastúpení Štátnou komisiou pre voľby a kontrolu financovania politických strán  podaním podnetu, ktorý zverejňujem na tejto webovej stránke.

V podnete som poukázal aj na to, že v pozadí za kandidatúrou Františka Majerského stojí  bývalý viceprimátor mesta Poprad Mgr. Igor Wzoš, ktorý sa podieľal na vzniku Popradskej energetickej spoločnosti (PES), ktorá od. 1. 1. 2017 prevzala správu zásobovania mesta teplom po ukončení zmluvy s francúzskou spoločnosťou Veolia Energia Poprad a.s., a ktorý sa usiluje opäť stať viceprimátorom, aby mohol mať vplyv nad touto  spoločnosťou. 
Vo veci porušovania povinností pri správe cudzieho majetku a tunelovania tejto spoločnosti bolo podané v roku 2018 trestné oznámenie GP SR.

Dňa 9. 6. 2022 bol GP SR  podaný podnet na preskúmanie postupu polície a prokuratúry vo veci odmietnutia trestného oznámenia z 26. marca 2018 pre podozrenie zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, ktorá sa vznikom Popradskej energetickej spoločnosti s.r.o. zmocnila tepelného hospodárstva v Poprade za účelom skrytého tunelovania a odčerpávania zisku a spôsobila škodu 38 bývalým zamestnancom spoločnosti Veolia energia Poprad a.s.
           Ako potvrdzuje upovedomie z 22.8.2022 prokurátor Krajskej prokuratúry Prešov uznal dôvodnosť podnetu a porušenia zákona. Trestné oznámenie z 9. 6. 2022  je uverejnené na webovej stránke
http://www.szcpv.org/pd/eko/eko6.html

V čase nastupujúcej energetickej krízy a hrozby energetickej chudoby najzraniteľnejším  občanom Popradu sa stáva spravovanie PES, ktorá dodáva teplo cca 14 500 domácnostiam  mimoriadne dôležitou témou č. 1., preto by Popradčanom malo záležať na tom kto bude rozhodovať o nákladoch za energie, pretože mnohým pôjde doslova o prežitie.

Žiaľ musíme si priznať, že mesto Poprad  v zavádzaní obnoviteľných zdrojov zaspalo oproti Vranovu nad Topľou, Trebišovu, či Turni nad Bodvou, kde spoločnosť Byterm prevádzkuje a spravuje už  roky termosolárne systémy a tepelné čerpadlá na viacerých bytových domoch, čo prináša zníženie nákladov na ohrev TÚV o viac ako polovicu.  V súčasnosti už  prevzala pod novovzniknutú spoločnosť Cemed aj skrachované tepelné hospodárstvo vo Vranove.

V roku 2016 som ako predseda SVB inštaloval na bytový dom na Námestí sv. Egídia  termosolárny systém s tepelným čerpadlom, ktorý bol doplnený v roku 2019 o fotovoltickú elektráreň, čo znížilo náklady na ohrev TÚV o dve tretiny.

Video z roku 2018, kedy neboli ešte na streche fotovoltické panely je uverejnené na https://youtu.be/_x17irukB2Y

Zelená energia –nielen vízie ale konkrétne riešenia v prospech ľudí

Bývalé vedenie mesta nikdy neprejavilo záujem o tieto riešenia a jediným koho to zaujalo bol súčasný primátor Anton Danko, ktorý v roku 2019 navrhol PES vytvorenie úseku Obnoviteľné zdroje čo však vtedajšie vedenie PES odmietlo a zamestnanie bývalých odborníkov spoločnosti Veolia Energia Poprad označilo ako ohrozenie prevádzky spoločnosti.

PES namiesto zavádzania obnoviteľných zdrojov chce  pokračovať  v šialených projektoch inštalácie kogeneračných jednotiek, teda výroby elektriny z plynu čo je jedným z najdrahších spôsobov výroby elektriny. Nehovoriac už o tom, že jedna kogeneračná jednotka stojí vyše milióna eur a pre vlastníkov bytov v blízkosti kotolne predstavuje neskutočný hluk.

            Dnes sa potvrdzuje, že odmietnutie návrhu primátora Antona Danka bolo chybou pretože PES nutne potrebuje zásadnú zmenu koncepcie čoho zárukou je kontinuita súčasného vedenia mesta Poprad.

Povedz mi koho máš priateľov a ja ti poviem kto si

Hoci Františka Majerského osobne nepoznám a oceňujem, že si vybral ako povolanie ušľachtilé poslanie zachraňovať ľudské životy, je mi ľúto, že sa spojil z mne neznámych dôvodov s politickými stranami, ktoré sa priživujú na jeho povolaní záchranára a zneužívajú to pre svoje politické a hlavne obchodné záujmy. Môžem posudzovať jeho konanie len z verejne dostupných zdrojov a konštatovať, že si vybral politické strany, ktorým nikdy nešlo o Slovensko a záujmy jeho občanov.

František Majerský bol členom predsedníctva strany Za ľudí, ktorá bola stranou exprezidenta Andreja Kisku na jedno použitie s jediným cieľom, dostať Andreja Kisku do funkcie premiéra. Andrej Kiska, ktorý bol synom nomenklatúrneho komunistického funkcionára sa paradoxne ako prezident na samite NATO zasadil o zvýšenie výdavkov na zbrojenie na 2% a ponúkol v Poprade Kvetnici zriadenie lobistického centra v objekte muničného skladu umiestneného v blízkosti sídliska Juh. Ako zástanca neutrality podľa vzoru Rakúska, o čo sa usiloval Alexander Dubček, som proti tomuto zámeru spustil petičnú akciu. Potom čo strana Za ľudí nedokázala osloviť občanov a Andrej Kiska sa stiahol z politiky, František Majerský funkciu v predsedníctve strany hodil cez palubu.
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/599540-majersky-nechcem-byt-v-strane-kde-si-robime-zle/

   Ako uviedol Denník N, https://dennikn.sk/minuta/2991300/ kandidatúru šéfa komory záchranárov Františka Majerského na primátora Popradu budú podporovať strany KDH, Sloboda a Solidarita, Progresívne Slovensko a STANK. Majerský upozornil, že mesto čelí vyľudňovaniu a za posledných 19 rokov klesol počet obyvateľov Popradu o 6 000. „Mesto Poprad sa minulý rok dostalo pod historickú hranicu 50-tisíc obyvateľov,“ uviedol.

Paradoxne s tým je ale František Majerský  jedným z tých, ktorí sa kvôli nižším daniam z nehnuteľnosti odsťahoval z Popradu a je otázne kde vlastne platí za odvoz komunálneho odpadu.

Nemožno teda hovoriť, že je nezávislým kandidátom. Strana KDH ako je všeobecne známe od svojho vzniku pokrytecky zneužívala kresťanstvo a vyšli z nej politici ako Mikuláš Dzurinda, či daniel Lipšic, ktorí potom čo v nej nedokázali presadzovať svoje ambície, prešli do iných účelovo založených strán ako SDK, SDKÚ a ďalšie. Označovať KDH sa kresťanskú stranu je preto bohapusté zavádzanie.
Názornou ukážkou pokrytectva je osoba súčasného predsedu KDH Milana Majerského, ktorý nedávno vyplakával v týždenníku Plus 7 dní, že musí  bývať s rodinou v byte Prešove s nízkym stropom a pritom zatajil, že si stavia vilku s jazierkami v obci Mlynica, v súčasnosti stále na LV vedenej ako lúky a trávnaté porasty. (Zrejme sa nechal inšpirovať Petrom Dujavom).
https://plus7dni.pluska.sk/domov/pozor-hlavu-cim-ma-problem-vlastnom-byte-majersky
https://plus7dni.pluska.sk/ludia/europoslankyna-lexmann-ide-manzelom-noveho-domu-pozrite-ten-luxus-tatrami

   Je nanajvýš aktuálne pripomenúť, že  práve počas  vlády Mikuláša Dzurindu vznikla najväčšia korupčná kauza Gorila a  Slovensko predajom strategických podnikov ako SPP a elektrárne stratilo energetickú bezpečnosť a dnes nakupuje vlastnú elektrinu za nehorázne ceny na burze, ktoré určuje najvyššia cena výrobcu podľa legislatívy EÚ, ktorá nariadila, že  cenu elektriny  musí určovať najvyššia cena výrobcu, ktorý vyrába elektrinu z plynu! To je to isté ako keby nariadili občanom nakupovať ten istý tovar v obchodoch na Slovensku podľa najvyššej ceny v EÚ.

Priznám sa, že ja osobne by som nikdy nekandidoval s podporou liberálnej strany SAS, ktorej predseda Richard Sulik, potom čo zbabelo ušiel ako potkan z potápajúcej sa lode v čase energetickej krízy,  teraz tára o 15% úsporách v domácnostiach, kde už nie je na čom šetriť.
Ako minister hospodárstva absolútne zlyhal a nikdy nevyužil svoje znalosti nemčiny, aby v Bruseli hájil záujmy slovenských občanov. Paradoxne v čase kedy bol v v opozícii a europoslancom patril k najväčším kritikom EÚ. Namiesto toho sa exhibionistický predvádzal s milionármi Geissenovcami a dovolenkoval v Dubaji. Neurobil nič preto zmenu  nastavenie predaja elektriky pre burze len preto, aby na tom žraloci dobre zarobili. Vďaka jeho nekonaniu, či mlčanlivej spolupráci s nimi  to zaplatia  naši občania v prospech zahraničných firiem, či majiteľov týchto firiem v zahraničí.  Štandardne klamal  občanov SR o zastropovaných cenách a minimálnom zvýšení účtov za energie
Jeho konanie nesie znaky spáchania vedomej  ekonomickej trestnej činnosti proti štátu a ohrozenia energetickej bezpečnosti.

  Už vôbec by som nekandidoval s podporu strany Progresívne Slovensko, ktorá sa ani netají legalizáciou marihuany, ohrozovaním tradičnej rodiny vnucovaním dekadencie viacerých pohlaví a ohrozovania mravnej výchovy detí. Nie som homofób, pretože homosexualita bola je a bude ale nikdy sa z nej nerobil životný štýl a vnucovanie deťom už od materskej škôlky. Je proti prírode spochybňovať, že základom rodiny, ktorá je pilierom každej spoločnosti,  je   zväzok muža a ženy. Vyrábať deti zo skúmavky a kupovať si maternice ukrajinských žien  je v rozpore s božím zákonom, zákonom prírody a etikou.

Aj Nacistická NSDAP o sebe vyhlasovala, že je progresívna. SAS a PS sú rovnakou hrozbou akými boli v minulosti nacistické, fašistické  a komunistické strany,  preto voľba primátora Antona Danka je bez ohľadu na to či si to chcú niektorí pripustiť jediným spôsobom ako zabrániť týmto protislovenským a protikresťanským stranám, aby rozhodovali o budúcnosti občanov Popradu.


Podnet pre podozrenie z ovplyvňovania komunálnych volieb v Poprade účelovým a špekulatívnym nahlásením trvalého pobytu

František Bednár, Námestie sv. Egídia 102/14, 058 01 Poprad
Mobil: 0903 142 771, e-mail : szcpv@szcpv.org

Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán
Drieňová 22
826 86  Bratislava 29
statnakomisia@minv.sk

Poprad 7. 9. 2022

Podnet pre podozrenie z ovplyvňovania komunálnych volieb v Poprade  účelovým a špekulatívnym nahlásením trvalého pobytu

Napriek viacerým podnetom vo veci ovplyvňovania  komunálnych volieb, ktoré v minulosti  prerokovala Ústredňa volebná komisia, Ministerstvo vnútra  avizovalo  novelizáciu zákona z roku 2008 pretože súčasný zákon vznikal v 90. rokoch a vzhľadom na zmeny, ktorými Slovensko prešlo najmä v poslednom desaťročí, už potrebám súčasnosti nevyhovuje. Je neprípustné a v rozpore s princípom demokratických volieb, aby voličovi alebo kandidátovi, ktorý býva v inej obci alebo meste  postačovalo k voľbe alebo kandidatúre,  ak na obecný úrad prinesie buď doklad o vlastníctve nehnuteľnosti alebo doklad o tom, že vlastník nehnuteľnosti súhlasí, aby tam mal žiadateľ nahlásený trvalý pobyt, pričom v obci alebo meste kde sa konajú voľby preukázateľne nebýva.

Jedným z dôvodov novelizácie zákona o hlásení pobytu občanov a registri obyvateľov z júna 2008 bol fakt, že inštitút prihlásenia iba na obec (ustanovený najmä ako pomoc pre bezdomovcov) sa zneužíval práve pred komunálnymi voľbami, keď si niektorí kandidáti umelo navyšovali počet voličov prihlásených na obec. Novela presne určila, za akých podmienok sa možno prihlasovať na obec a to tak, aby ohlasovňa mohla dôvody prihlásenia overiť. Viaceré prípady  špekulatívneho nahlasovania trvalého pobytu konštatoval vo svojich nálezoch aj Ústavný súd SR. 

Okrem umelého navyšovania počtu voličov najmä v malých obciach je ďalším spôsobom na ovplyvňovanie  volieb politickými a podnikateľskými subjektmi stojacími v pozadí  účelové zneužívanie nahlásenia trvalého pobytu kandidátov na primátora nie na obec ale do konkrétnej nehnuteľností.

 Nemožno  súhlasiť so  stanoviskom, že sa jedná len o etický problém, pretože  organizované zneužívanie zákona o hlásení trvalého pobytu je v rozpore s viacerými zákonmi a nariadeniami.

Kandidáti na primátorov, ktorí v obci kde kandidujú reálne nebývajú,  totiž v mnohých prípadoch nemajú nahlásenú adresu trvalého pobytu, ktorú si formálne uvádzajú na kandidátnych listinách v Obchodnom registri, zdravotnej poisťovni, sociálnej poisťovni,  živnostenskom úrade, evidencii motorových vozidiel a podobne, čo je evidentne v rozpore so zákonom o trvalom pobyte a je aj dôvodom, aby sa tým zaoberal novovzniknutý Správny súd resp. po podaní ústavnej sťažnosti Ústavný súd SR. Smerodajným vo voľbách, v prípade vlastníkov nehnuteľností, v ktorých sa zdržiavajú a je ich skutočným miestom bydliska by mala byť  adresa nehnuteľnosti  v ich vlastníctve vedená  na katastrálnom úrade.

Upozorňujem v tejto súvislosti na konkrétne prípady ovplyvňovania komunálnych volieb v meste Poprad.

Kandidátom na primátora mesta Poprad je   Mgr. František Majerský, ktorý  preukázateľne býva s rodinou v obci Švabovce pričom si  účelovo uvádza  trvalý  pobyt v Poprade, čím  špekulatívne zneužíva ustanovenie § 3 zákona č. 253/1998 Z. z. o hlásení trvalého pobytu  podľa ktorého je trvalým pobytom  pobyt občana spravidla v mieste jeho stáleho bydliska na území Slovenskej republiky. Rovnako zneužíva  ustanovenie  § 2 ods. 1 zákona č. 346/1990Zb. o voľbách do orgánov samosprávy obcí. Podľa listu vlastníctva č. 2451 k.ú. Švábovce, František Majerský je spolu s manželkou MUDr. Barborou Majerskou vlastníkom rodinného domu súpisné číslo 533 kde s ňou býva v spoločnej domácnosti s deťmi a trvalý pobyt v Poprade má nahlásený len formálne  u svojho brata Martina Majerského na Baníckej č. 807/12, čo potvrdzuje list vlastníctva  č. 4230 k. ú. Poprad, keďže  v Poprade v súčasnosti nevlastní žiadnu nehnuteľnosť.

V starom bytovom dome na ulici Banícka, na fotografii vľavo sa preukázateľne nezdržiava a na menovke na dverách vchodu do bytového domu sa pri tomto byte uvádzajú až tri mená. Z čoho nie je jasné či sú tam tiež nahlásené k trvalému pobytu.

V rozpore s adresou trvalého pobytu, ktorú uvádza pri  voľbách a kandidatúre na adrese jeho rodinného domu súpisné číslo 533 vo Švábovciach má podľa Obchodného registra SR sídlo jeho podnikateľský subjekt Rescue Servis s.r.o., nakoľko Mgr. František Majerský začal  podnikať okrem iného aj v tzv. "Covid-biznise" prevádzkovaním Mobilného odberového miesta.  Podľa Finstat, s.r.o. spoločnosť Rescue Servis s.r.o. v roku 2021 zvýšila zisk o   221 % na 29 159 € a tržby jej narástli o   431 % na 243 076 €.

Z dôvodu podozrenia zo zneužívania inštitútu trvalého pobytu v rozpore s ustanovením § 3  zákona č. 253/1998 Z. z. o hlásení trvalého pobytu, keďže na menovke  vchodu do bytového domu kde vlastní byt  brat Františka Majerského sú uvedené tri osoby, navrhujem, aby Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán vyzvala  Martina Majerského, aby  oznámil, koľkým osobám dal súhlas k trvalému pobytu v jeho byte na Baníckej  12 v Poprade a vyzvala Františka Majerského, aby  oznámil akú adresu trvalého pobytu má uvedenú v obchodnom registri, živnostenskom úrade, zdravotnej a sociálnej poisťovni, daňovom úrade,  občianskom a vodičskom preukaze a aby oznámil či žije v spoločnej domácnosti s manželkou MUDr. Borborou Majerskou, ktorá má trvalý pobyt na inej adrese ako  jej manžel.

Viaceré medializované informácie a skutočností potvrdzujú, že nominácia Mgr. Františka Majerského bola dlhodobo pripravovaná  politickými  a podnikateľskými subjektmi, ktoré sa snažia jeho kandidatúrou presadzovať svoje ekonomické a obchodné záujmy vzhľadom na to, že mesto Poprad je pre svoju polohu  lukratívnym  mestom na Slovensku.

Ako uviedol Denník N, blízky tzv. pravicovým stranám https://dennikn.sk/minuta/2991300/ na post primátora mesta Poprad bude v jesenných komunálnych voľbách kandidovať šéf komory záchranárov František Majerský. O podporu voličov sa bude uchádzať s podporou strán KDH, Sloboda a Solidarita, Progresívne Slovensko a STANK.

František Majersky bol v minulosti  členom predsedníctva strany Za ľudí, účelovo založenej exprezidentom Andrejom Kiskom. Potom čo zistil, že táto strana s jediným cieľom dostať Andreja Kisku do funkcie premiéra neuspela a nedokázala osloviť občanov, z predsedníctva odišiel. 

Poukazujem  aj na skutočnosť, že v pozadí za kandidatúrou Františka Majerského stojí aj  bývalý viceprimátor mesta Poprad Mgr. Igor Wzoš, ktorý sa podieľal na vzniku Popradskej energetickej spoločnosti, ktorá od. 1. 1. 2017 prevzala správu zásobovanie mesta teplom po ukončení zmluvy s francúzskou spoločnosťou Veolia Energia Poprad a.s. a ktorý sa po prípadnom zvolení Františka Majerského usiluje opäť stať viceprimátorom, aby mohol mať vplyv nad touto  spoločnosťou. 

Vo veci porušovania povinností pri správe cudzieho majetku a tunelovania tejto spoločnosti bolo podané v roku 2018 trestné oznámenie GP SR.
V roku 2022 bol GP SR  podaný podnet na preskúmanie postupu polície a prokuratúry vo veci odmietnutia trestného oznámenia z 26. marca 2018 pre podozrenie zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, ktorá sa vznikom Popradskej energetickej spoločnosti s.r.o. zmocnila tepelného hospodárstva v Poprade za účelom skrytého tunelovania a odčerpávania zisku a spôsobila škodu 38 bývalým zamestnancom spoločnosti Veolia energia Poprad a.s.

Ako potvrdzujem v prílohe prokurátor Krajskej prokuratúry Prešov 22. 8. 2022 uznal dôvodnosť podnetu a porušenia zákona.
Trestné oznámenie z 9.6.2022  je uverejnené na webovej stránke
http://www.szcpv.org/pd/eko/eko6.html

K účelovému uvádzaniu trvalého pobytu dochádza aj v prípade kandidatúry na primátora Ing. Angely Františkovej r. Hudákovej, bytom Poľná 138/4, Batizovce, ktorá na kandidátke uvádza trvalý pobyt vo svojom byte v Poprade na ulici Tajovského 2599/2 v ktorom preukázateľne nebýva.

                                                                                              František Bednár

Príloha:

  1. Upovedomenie Krajskej prokuratúry Prešov zo dňa 22. 8. 2022

Na vedomie: TASR, SITA, TA3, RTVS, Markiza


hlavna stranka