Hlavná stránka


PREČO BUDEM VOLIŤ ANTONA DANKA

Zdieľaj  | 

You can translate the content of this page by selecting a language in the select box.

 

Vyše 30 rokov som pracoval v tepelnom hospodárstve v Poprade. V roku 1996  sa  chybou vtedajšieho primátora Štefana Kubíka  dostalo ziskové tepelné hospodárstvo  bývalého OPBH  do rúk  francúzskej spoločnosti Dalkia.  Preto som pred komunálnymi voľbami v roku 2014 v snahe dostať tepelné hospodárstvo do rúk mesta  kandidoval na primátora a stal sa tvrdým oponentom Antona Danka. To bolo hlavným dôvodom mojej kandidatúry.

V dobrej viere som ako vtedajší zamestnanec Dalkie pomáhal  Jozefovi Švagerkovi a Igorovi Wzošovi  poskytovaním informácii o situácii v Dalkii, čo im pomohlo k víťazstvu vo voľbách, kedy sa koncom roka  2016  vrátilo tepelné hospodárstvo mesta do rúk novozaloženej Popradskej energetickej spoločnosti. Ako sa vraví “pomôž čertovi peklom sa ti odmení“  a ja som hoci som s novou spoločnosťou podpísal pracovnú zmluvu  stal som sa skoro tri roky pred dôchodkom nezamestnaným.

S odstupom času musím konštatovať, že pomáhať ľuďom ako Wzoš a Švagerko bolo chybou. Napravil som to tým, že v komunálnych voľbách v roku 2018 som zaujal neutrálny postoj ku kandidatúre Antona Danka a nestal som sa  tak ako v roku 2014 „užitočným idiotom a „Dankobijcom“  ako ma vtedy prezývali  a s čím rátali jeho oponenti, ktorí čakali, že opäť odvediem špinavú prácu a oni sa tak ľahko dostanú ku korytám.  Najmä zo strany podporovateľov  podnikateľa A. Beljajeva som sa stal terčom kritiky a dokonca ním bolo na mňa podané trestné oznámenie za ohováranie. Niečo cez 800 hlasov rozhodlo o opätovnom návrate Antona Danka na post primátora.

Tohtoročné komunálne voľby sú úplne iné ako tie predošlé pretože sa bude rozhodovať o tom do koho rúk sa dostane Poprad v čase najväčšej energetickej krízy od konca  2. sv. vojny a v čase kedy viaceré politické strany zaťahujú Slovensko do vojny proti Rusku!

Práve tieto politické strany podporujú  kandidáta na primátora Františka Majerského. Je pre nich problémom pomoc dôchodcom a občanom, ktorým hrozí energetická chudoba a dokonca SAS podala NR SR návrh na povinnosť vlády pri zvyšovaní dôchodkov a sociálnej pomoci  uviesť odkiaľ na to vláda zoberie peniaze. Na druhej strane nenavrhujú túto povinnosť vláde  pri zvyšovaní výdavkov na zbrojenie. Dokonca nedávno prijatým zákonom, ktorý má podpísať prezidentka  táto koalícia znížila dôchodky pre budúcich dôchodcov o 5 %.

Na túto závažnú hrozbu pre naše mesto som upozorňoval v príspevku z názvom„Protislovenské a protikresťanské strany chcú ovládnuť mesto Poprad
Voľba Františka Majerského za primátora Popradu znamená návrat Igora Wzoša do funkcie viceprimátora, istotu zvyšovania ceny tepla a pokračovania „smart –fantazmagórii“ uverejnenom na   webovej stránke Svetového združenia bývalých politických väzňov  http://www.szcpv.org/pd/eko/podnet.html

Bez ohľadu na to či si to chce niekto pripustiť je Anton Danko a jeho  dlhoročné skúsenosti v komunálnej politike zárukou,  že sa v krízových časoch Poprad nedostane do rúk bábok, ktoré majú nahlásený trvalý pobyt v meste len formálne a populisticky sľubujú hory doly, len aby mohli po voľbách splácať svoj dlh sponzorom, ktorí investovali do ich volebnej kampane.

Ak je pre nich niečo na 1. mieste tak to určite nie je Poprad.  Igor Wzoš  sľubuje „čistú energiu a zdravší život v Poprade aj počas krízy“, pričom PES v čase kedy bol viceprimátorom nebola schopná zrealizovať ani jeden bytový dom s obnoviteľnými zdrojmi.
Prvý bytový dom s obnoviteľnými  zdrojmi v Poprade je zatiaľ stále len na Námestí sv. Egídia kde som predsedom SVB, ktorý prináša úspory už od roku 2016.

 
Bytový dom s obnoviteľnými zdrojmi na Námesti sv. Egídia 102

Vždy som presadzoval zmenu koncepcie tepelného hospodárstva ešte z čias socializmu so sieťou dlhých stratových rozvodov.
Jedine Anton Danko vo svojom volebnom programe Zelené mesto potvrdil, že je pragmatik, ktorý pripraví zásadnú zmenu koncepcie tepelného hospodárstva s využitím  obnoviteľných zdrojov.


Táto zmena však nikdy nebude možná ak o Popradskej energetickej spoločnosti budú rozhodovať ľudia ako Igor Wzoš so svojimi megalomanskými a nereálnymi víziami.

            Vážení Popradčania, voľte istotu v neistých časoch – voľte Antona Danka!

                                                         František Bednár

hlavna stranka